Francouzka se vydávala za oběť atentátů, aby získala peníze. Soud ji poslal do vězení

ČTK ČTK
16. 10. 2018 12:52
Žena díky podvodu získala v přepočtu půl milionu korun a nechala si zaplatit léčebný pobyt v hotelu.
Damienová byla pravidelnou návštěvnicí baru, který se stal jedním z terčů atentátů - ilustrační foto.
Damienová byla pravidelnou návštěvnicí baru, který se stal jedním z terčů atentátů - ilustrační foto. | Foto: Reuters

Paříž - Soud v Paříži uložil dvouletý trest vězení, z toho půl roku nepodmíněně, ženě, která se vydávala za oběť atentátů z 13. listopadu 2015. Třiatřicetiletá Pařížanka Alexandra Damienová byla odsouzena za podvod a falešné svědectví mimo jiné kvůli tomu, že vyloudila z Fondu pro oběti terorismu a dalších zločinů (FGTI) 20 tisíc eur (přes 516 tisíc korun) a od Francouzského sdružení obětí terorismu (AFVT) si nechala zajistit léčebný pobyt v hotelu v Normandii. Uvedla to agentura AFP.

Trestní soud ženě podmínil 18měsíční zkušební dobu kromě jiného tím, že si bude hledat práci a odškodní postižené strany. S rozsudkem vyjádřil spokojenost i obhájce odsouzené William Bourdon. Podle něj je verdikt vyvážený a umírněný. "Justice ukázala, že umí být rozumná," podotkl Bourdon.

Soud podle něj vzal v potaz obhajobu a skutečnost, že Damienová se k činům přiznala a ukázala, že není jen hamižná. Během procesu, který začal 2. října, žena plačky přiznala, že je vinna, a prosila o odpuštění. Prokuratura pro ženu požadovala 18 měsíců natvrdo.

Damienová byla pravidelnou návštěvnicí baru, který se stal jedním z terčů atentátů z 13. listopadu 2015 se 130 oběťmi. V osudný den chtěla bar navštívit, ale díky změně svého programu do oblíbeného podniku ve skutečnosti nezašla.

 

Právě se děje

před 40 minutami

Sokolovská uhelná jde do útlumu, stovky lidí přijdou o práci

Těžební firma Sokolovská uhelná a.s. (SUAS) začne s postupným útlumem a v příštích dvou letech by z ní měla odejít až tisícovka zaměstnanců. Důvodem je tlak na omezení těžby a zpracování uhlí a související ceny emisních povolenek. Nyní firma zaměstnává asi 3000 lidí, dalších téměř 700 pracuje v dceřiných firmách. Potvrdil to předseda dozorčí rady společnosti a hlavní majitel Sokolovské uhelné František Štěpánek. Kraj chce s úřadem práce zajistit rekvalifikace nebo kontaktní místo pro zaměstnance, kteří u SUAS skončí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy