Foto: Francie slaví Den Bastily. Paříží prošlo 4300 vojáků, přihlížela i Merkelová

Foto: Francie slaví Den Bastily. Paříží prošlo 4300 vojáků, přihlížela i Merkelová
Při příležitosti oslav francouzského svátku se po třídě Champs-Élysées prošlo na 4300 vojáků.
K vidění byly i dvě stovky vozidel...
...
... přes 230 koní, 69 letadel a 39 helikoptér.
Foto: Reuters
Zahraničí Reuters ČTK Zahraničí, Reuters, ČTK
Aktualizováno 14. 7. 2019 19:59
Ústředním tématem nedělní vojenské přehlídky v Paříži u příležitosti francouzského státního svátku se stala spolupráce evropských armád. Prezident Emmanuel Macron tak podle televize France 24 chtěl předvést obrannou sílu Evropy. Po třídě Champs-Élysées defilovalo 4300 vojáků, skoro dvě stovky vozidel, přes 230 koní, 69 letadel a 39 helikoptér. Macron však musel strpět i pískání svých odpůrců z hnutí žlutých vest, kteří se pak odpoledne v metropoli střetli s policií. Ta zadržela 175 lidí a některé ponechala ve vazbě.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Indonéská sopka Merapi obnovila aktivitu, chrlí lávu

Nejaktivnější indonéská sopka Merapi ve středu vybuchla a do délky 1500 metrů po jejím svahu vytekla láva. Jde o její nejprudší aktivitu od listopadu, kdy úřady zvýšily stupeň nebezpečí v blízkosti sopky. Při jejím výbuchu v roce 2010 zemřelo 347 lidí.

Merapi leží na hustě obydleném ostrově Jáva, poblíž historického města Yogyakarta. Je nejaktivnější z desítek sopek na indonéském území a v nedávné době vybuchla několikrát.

Nebezpečí je nyní na druhém nevyšším stupni a úřady zakázaly vstup do pětikilometrového okruhu kolem kráteru. Merapi se zvedá do výšky 2968 metrů a vulkanologové na její zvýšenou aktivitu upozorňují od loňského listopadu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Basketbalista Wall v NBA zazářil proti bývalému týmu

První utkání proti bývalému týmu Washingtonu vyšlo v NBA rozehrávači Johnu Wallovi na výbornou. Jeho Houston přehrál Wizards jasně 107:88, přičemž třicetiletý basketbalista k vítězství pomohl 24 body a pěti asistencemi. Na druhé straně zápas nevyšel Russellu Westbrookovi, jenž sice nasbíral 19 bodů, 11 doskoků a sedm asistencí, ale prohrál v sezoně poosmé ze svých devíti vystoupení.

Výsledky NBA:

Atlanta - LA Clippers 108:99, Houston - Washington 107:88, Utah - New York 108:94.

Další zprávy