reklama
 
 

Francií otřáslo video z kavárny. Útočník napadl ženu, která se bránila sexuálnímu obtěžování

Aktualizováno 3. 8. 2018 15:02
Útočník napadl ženu u francouzské kavárny, ta se bránila sexuálnímu obtěžování | Video: Marie Laguerre |  00:37
Mám už plné zuby toho, že se cítím nebezpečně na ulici, komentovala svůj střet s násilníkem dvaadvacetiletá studentka architektury Marie Laguerrová.

Paříž - V době bouřlivých debat o zpřísnění zákonů proti sexuálnímu obtěžování otřáslo Francií video pořízené v pařížské kavárně Terrasse na severovýchodě metropole.

Zachycuje dvaadvacetiletou studentku architektury Marii Laguerrovou, která se minulé pondělí bránila obtěžujícímu kolemjdoucímu muži.

Podle výpovědi Laguerrové muž vydával obscénní zvuky a měl směrem k ní nevkusné poznámky. Zároveň na ni pískal. Protože něco podobného už zažila v poslední době několikrát, nenechala si to líbit.

"Zavři pusu," odpověděla, ale prý si myslela, že ji dotyčný neslyší. Jenže slyšel a konflikt skončil tím, že ji muž před zraky hostů udeřil do tváře.

Někteří lidé z kavárny vstali a šli k němu, muž po krátké diskusi odešel pryč. Policie incident vyšetřuje a vyzývá svědky, aby se přihlásili. Útočník zatím nebyl identifikován.

Laguerrová deníku Le Parisien řekla, že muž po ní ve vzteku mrštil popelník a těsně minul její hlavu.

"Je to nepřijatelné chování. A děje se to denně. Tito muži si myslí, že si mohou na ulici cokoliv dovolit, že mohou ženy ponižovat. Už mám plné zuby toho, že se cítím nebezpečně na ulici. Věci se musí změnit," uvedla studentka.

Podporu Laguerrové vyjádřila i starostka Paříže Anne Hidalgová. A na sociálních sítích začaly ženy líčit, že se ve Francii často setkávají s obtěžováním na ulici a že útočníci jsou čím dál agresivnější.

Francouzský parlament přijal v květnu zákon zvyšující pokuty za sexuální obtěžování na ulicích a v městské hromadné dopravě. Začne platit na podzim. Umožňuje policistům na místě pokutovat lidi, kteří někoho sexuálně obtěžují, až do výše 750 eur.

"Jsem pobouřena, bohužel nikoliv překvapena," reagovala na videozáznam z kavárny ministryně pro rovné příležitosti mužů a žen Marléne Schiappaová.

Podívejte se na rozhovor: Nebuď hysterka, slyší žena tisíckrát za život

Největší mýtus o sexuálním obtěžování je, že na sebe ženy chtějí jen upozornit, ke kampani MeToo se vyjadřují muži, kteří o tom nic neví | Video: DVTV |  21:32

autor: Martin Novák | 31. 7. 2018 15:38

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama