Foto: Centrum Paříže jako krajina po bitvě. Po demonstraci zbyla ohořelá auta a chaos

Foto: Centrum Paříže jako krajina po bitvě. Po demonstraci zbyla ohořelá auta a chaos
Francii v sobotu zaplavily protesty "žlutých vest". Na demonstracích bylo podle ministerstva vnitra zhruba 100 tisíc lidí. Ti protestovali proti plánu vlády zvýšit od ledna ceny pohonných hmot.
Policisté po celé Francii vzali do vazby 130 lidí a v Paříži, kde byly události nejbouřlivější, utrpělo zranění 20 osob včetně čtyř příslušníků pořádkových sil.
Policisté použili i slzný plyn.
Tam, kde demonstranti blokovali komunikace, došlo k několika vážným dopravním nehodám.
Foto: ČTK
ČTK ČTK
Aktualizováno 25. 11. 2018 11:46
K úklidu "nejkrásnější ulice na světě", pařížské třídy Champs-Elysées, bude po sobotní demonstraci proti zvýšení cen pohonných hmot a ekonomickým reformám prezidenta Emmanuela Macrona zapotřebí dvou až tří dnů. "Krajinu po bitvě" podle reportérů dnes ráno lemovaly vyvrácené semafory, vraky shořelých vozidel a rozbité výlohy. Všude leží vypálené granáty se slzným plynem. Při protestech se zranilo 24 lidí, včetně pěti policistů. Podle listu Le Parisien policie v Paříži zadržela 103 lidí; 101 z nich skončilo v cele.
 

Právě se děje

před 27 minutami

Johnson mluvil s Putinem, Rusko označil za bezpečnostní hrozbu

Mezi Británií a Ruskem nedojde k normalizaci vztahů, dokud Moskva neskoncuje se svým "destabilizujícím jednáním" a dokud bude znamenat bezpečnostní hrozbu. Podle mluvčí britského premiéra to v neděli Boris Johnson řekl ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi na okraj summitu o Libyi v Berlíně.

"Dal mu jasně najevo, že britské stanovisko k Salisbury se nezmění," uvedla podle agentury Reuters mluvčí Downing Street. V anglickém Salisbury byli v březnu 2018 otráveni bývalý ruský dvojitý agent Sergej Skripal a jeho dcera Julija. Londýn z útoku na Skripalovy obvinil Rusko, Moskva vinu popírá.

Zdroj: ČTK
před 45 minutami

Zeman chce ocenit policistu, který zasahoval ve Vejprtech

Prezident Miloš Zeman plánuje udělit na podzim medaili policistovi, který v neděli s nasazením života pomohl obětem požáru ve Vejprtech na Chomutovsku. O tragédii bude v pondělí jednat s premiérem Andrejem Babišem. Uvedl to v pořadu Rádia Frekvence 1 z vysílaném z Lán.

Zdroj: ČTK
Další zprávy