Francie uvalila vazbu na patnáctiletého chlapce. Měl plánovat teroristický útok

ČTK ČTK
16. 9. 2016 23:05
Francouzské úřady v pátek uvalily vazbu na patnáctiletého chlapce podezřelého z plánování teroristického útoku. Toho se měl dopustit na základě pokynů, které mu francouzští islamisté na Blízkém východě dávali prostřednictvím šifrované elektronické komunikace. Mladíka zadržela policie ve středu. Podle úřadů byl obviněný v kontaktu s francouzským radikálem a členem IS Rachidem Kassimem. Kassim, který z oblasti Sýrie a Iráku pravidelně internetem vyzývá k útokům ve Francii, byl údajně také v kontaktu s jednou ze členek ženského komanda, jež chtělo útočit na Lyonském nádraží. Ženy byly zadrženy minulý čtvrtek poté, co bylo v centru Paříže objeveno auto s nastraženými plynovými bombami.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: ČTK
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Sjezd v Kitzbühelu se dnes kvůli počasí nepojede

V Kitzbühelu se dnes lyžaři na start slavného sjezdu nepostaví. Pořadatelé závod Světového poháru na Hahnenkammu zrušili vzhledem k nepříznivým povětrnostním podmínkám a ke stavu obávané sjezdovky Streif. Začátek byl naplánován na 11:30, ale jury a Mezinárodní lyžařská federace FIS hned po ranní inspekci rozhodly kvůli sněžení, dešti a mlze o zrušení závodu.

Během poledne se rozhodne o zbylém programu závodního víkendu. Podle aktuálního plánu je v neděli na programu superobří slalom.

Dnes se měl na Hahnenkammu jet klasický závod po páteční předehře, kterou představovala náhrada za neuskutečněný sjezd ve Wengenu. Z vítězství se radoval Švýcar Beat Feuz, závod ale zastínily dva těžké pády a nakonec se kvůli silnému větru dostalo na trať jen 30 lyžařů, tedy minimální počet pro započítání výsledků.

Zdroj: ČTK
Další zprávy