Francie po bouřích vyhlásí stav přírodní katastrofy

ČTK ČTK
Aktualizováno 16. 6. 2019 14:45
Po prudkých deštích a krupobití, které zničilo úrodu na jihovýchodě Francie, vláda vyhlásí stav přírodní katastrofy. V rozhovoru s televizními kanály LCI a BFM to v sobotu uvedl ministr zemědělství a rybolovu Didier Guillaume.
Krupobití ve Francii: kroupy během chvíle rozbily čelní sklo vozu | Video: Reuters

Ministr, který byl na cestě do jedné z nejpostiženějších oblastí, departementu Drôme, neupřesnil, na které regiony se toto opatření má vztahovat.

"Učiní se vše, co je k pomoci třeba. Vyhlášen bude stav přírodní katastrofy," řekl Guillaume. "Cílem je, aby žádný farmář nemusel ukončit podnikání," dodal.

Při sobotní bouři přišel o život v Horním Savojsku 51letý německý turista z Německa, když se v kempu na jeho obytný vůz zřítil vyvrácený strom. V departementech Isère a Drôme byl zraněno deset lidí, napsala dnes agentura Reuters.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Salač zajel v trénincích Moto3 v Aragónu šestý nejlepší čas

Český motocyklový závodník Filip Salač si v pátek v rámci Velké cenu Aragónu třídy Moto3 zapsal v kombinovaném pořadí obou měřených tréninků šestý nejlepší čas. Výkonem 1:59,103 minuty zaostal o půl vteřiny za nejrychlejším mužem dne, jímž se stal Ital Andrea Migno. Salačův týmový kolega Jakub Kornfeil obsadil dvanáctou příčku se ztrátou tři čtvrtě vteřiny na lídra.

Další zprávy