Francie od listopadu na hranicích zkontrolovala 33 milionů lidí, 17 500 z nich nevpustila do země

ČTK ČTK
13. 5. 2016 14:20
Od listopadových atentátů v Paříži, při nichž přesně před půl rokem zahynulo 130 lidí, francouzské bezpečnostní síly zkontrolovaly na hranicích 33 milionů osob a 17 500 z nich nepovolily vstup do země. Sdělil to francouzský ministr vnitra Bernard Cazeneuve v rozhovoru, který zveřejnil místní tisk. Uvedl také, že od začátku roku bylo ve Francii kvůli terorismu zatčeno 101 lidí. "Děláme vše pro ochranu Francouzů, ale hrozba je stále vysoká," připustil podle deníku Le Parisien ministr. Situace se podle něj ale od konce loňského roku zlepšila.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Brno už prodalo na imaginární zápas lístky za milion korun

Fotbalová Zbrojovka Brno už prodala na imaginární zápas se Slavií na pomoc v boji s novým koronavirem vstupenky v hodnotě milion korun. Momentálně druholigový klub si dal za cíl virtuálně vyprodat někdejší slavný stadion za Lužánkami, kam v říjnu 1996 přišlo na zápas s Pražany 44.120 diváků, což je dosud nejvyšší návštěva v české lize.

Výtěžek z prodeje virtuálních lístků získá brněnská Fakultní nemocnice v Bohunicích na boj s nemocí COVID-19. Do akce se zapojila i Slavia. Podle brněnského klubu fanoušci koupili zatím pět tisíc lístků, které se prodávají za 200 korun.

V Česku si fanoušci mohou kupovat virtuální lístky i na další dva zápasy. Olomouc si připomíná slavné utkání s Realem Madrid a Jablonec pak v neděli imaginárně "odehraje" podještědské derby s Libercem. Výtěžek poputuje rovněž do tamních nemocnic.

Další zprávy