Francie od listopadu na hranicích zkontrolovala 33 milionů lidí, 17 500 z nich nevpustila do země

ČTK ČTK
13. 5. 2016 14:20
Od listopadových atentátů v Paříži, při nichž přesně před půl rokem zahynulo 130 lidí, francouzské bezpečnostní síly zkontrolovaly na hranicích 33 milionů osob a 17 500 z nich nepovolily vstup do země. Sdělil to francouzský ministr vnitra Bernard Cazeneuve v rozhovoru, který zveřejnil místní tisk. Uvedl také, že od začátku roku bylo ve Francii kvůli terorismu zatčeno 101 lidí. "Děláme vše pro ochranu Francouzů, ale hrozba je stále vysoká," připustil podle deníku Le Parisien ministr. Situace se podle něj ale od konce loňského roku zlepšila.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

Aktualizováno před 46 minutami

Výbuch v Afghánistánu zabil nejméně 30 vojáků

Nejméně 30 příslušníků ozbrojených sil přišlo dnes o život a dalších 24 utrpělo zranění při mohutné explozi ve městě Ghazní, které je správním střediskem stejnojmenné provincie na východě Afghánistánu. Informovaly o tom tiskové agentury citující místní zdroje. Mohutnou explozi vyvolala bomba nastražená v automobilu před vojenskou základnou.

Agentura AP informuje kromě útoku v Ghazní o dalším sebevražedném atentátu za pomoci bomby umístěné v automobilu na jihu země. Terčem se stal konvoj šéfa tamní provinční rady. AP píše s odkazem na mluvčího provincie o nejméně třech mrtvých a 21 zraněných včetně dětí. K žádnému z útoků se zatím nikdo nepřihlásil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy