Francie lásce přeje. Žačku prchající s učitelem nehledá

Petr Jemelka Petr Jemelka
27. 9. 2012 9:56
Britský učitel z církevní školy utekl s 15letou žákyní. Dvojice může být kdekoliv
Foto: repro BBC

Londýn - Rodiče 15leté Megan Stammersové, která minulý týden utekla se svým učitelem matematiky z rodné Británie, se musejí smířit s pro ně nepříliš potěšující zprávou.

Francouzské úřady po jejich dceři ani 30letém pedagogovi pátrat neubudou, protože se ani jeden z nich nedopustil ničeho nezákonného.

Dívku ani lektora by prý nezadržely, ani kdyby sami přišli na policejní stanici. Zda se Megan vrátí domů, nebo o sobě dá alespoň vědět, tak záleží pouze na ní.  

Dvojice z církevní školy v Eeastbourne sice pouť za milostným štěstím zahájila stylově ve Francii, britská policie ale přiznává, že už může být prakticky kdekoliv.

Matce dospívající dcery strážci zákona po třech dnech pátrání přinesli jen snímek z bezpečnostní kamery, na němž mladičká Megan, zavěšená do svého pedagoga, s úsměvem na rtech opouští rodnou zemi.

Pro detektivy Jejího Veličenstva je případ zakázané lásky o to prekérnější, že už ho vyšetřují delší dobu. Večer před útěkem měli navíc zamilovanou dvojici u výslechu. V naději, že najdou důkaz, oběma dokonce zabavili mobilní telefony.

Škola má problém. Není to poprvé 

Vysvětlovat bude muset i škola Eastbourne. O románku mezi učitelem matematiky a jeho studentkou už se totiž na chodbách šuškalo sedm měsíců a podle britského listu Daily Mail vedení školy na Meganin vřelý vztah k učiteli matematiky upozornili i její spolužáci. 

"Bylo to poznat z toho, jak se na sebe při hodinách dívali, a po cestě z výletu do USA se drželi za ruce," cituje list nejmenovaného spolužáka. Škola nicméně Forrestovi i přes podezření dovolila, aby dívku doučoval.

Policie nestihla útěku Megan zabránit ani přesto, že si o ní "štěbetal" i Twitter. Například na příspěvek Megan Stammersové "Chci odsud navždy utéct," lektor matematiky hbitě odepsal "Já s tebou :-)". No a minulý týden dvojice své tweety proměnila ve skutečnost.

Aby toho nebylo málo, nejedná se o první případ, kdy se učitel z církevní školy v Eastbourne dopustil něčeho podobného. Před třemi roky soud poslal jiného tamního pedagoga do vězení za pohlavní styk se studentkami ve věku 15 a 16 let.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Senát zvolí nového šéfa Úřadu pro ochranu osobních údajů, Janů nechce funkci obhajovat

Senátoři budou za dva týdny volit nového předsedu Úřadu pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ). Dosavadní šéfka Ivana Janů už nebude funkci obhajovat. Informovaly o tom čtvrteční Lidové noviny (LN). Kandidáty jsou podle listu bývalý státní tajemník na ministerstvu vnitra Jiří Kaucký a současný místopředseda ÚOOÚ Josef Prokeš.

Kauckého prosazuje ODS, podpořit by ho měli také senátoři za KDU-ČSL, uvedl deník. Prokeše nominoval senátor Michael Canov zvolený za Starosty za Liberecký kraj.

Nezávislý správní úřad dohlížející na ochranu osobních údajů vznikl před 20 lety. Má za úkol především bránit zneužívání osobních dat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy