Hollande oznámil, že na prezidenta Francie znovu kandidovat nebude

ČTK ČTK
1. 12. 2016 20:43
François Hollande nebude kandidovat v nadcházejících prezidentských volbách, které se uskuteční na jaře příštího roku. Ve čtvrtek to oznámil v televizním přenosu z Elysejského paláce. Francouzský prezident má mezi voliči rekordně nízkou podporu. Své rozhodnutí nekandidovat zdůvodnil mimo jiné tím, že nechce rozdělovat svou socialistickou stranu a snižovat tak její volební šance.
Francouzský prezident François Hollande.
Francouzský prezident François Hollande. | Foto: Reuters

Paříž – Francouzský prezident François Hollande už nebude kandidovat v prezidentských volbách, které se uskuteční na jaře příštího roku. Hollande, který v průzkumech dlouhodobě čelí rekordně nízké podpoře potenciálních voličů, to ve čtvrtek oznámil v přímém televizním přenosu z Elysejského paláce.

Prezident v rámci bilancování své 4,5leté vlády prohlásil, že hospodářské výsledky země se postupně zlepšují, ale pomaleji, než slíbil. Míra nezaměstnanosti ve Francii se od počátku letošního roku snižuje, ale stále ještě je příliš vysoká, připustil.

Své rozhodnutí neusilovat o druhý mandát Hollande zdůvodnil také snahou nerozdělovat svou socialistickou stranu a nesnižovat její volební šance. "Vede mě jen nejlepší zájem země, které jsem více než čtyři a půl roku čestně sloužil," prohlásil Hollande.

 

Právě se děje

Další zprávy