Fotografie ze školy, kde střelec připravil o život 20 dětí

Fotografie ze školy, kde střelec připravil o život 20 dětí
Lanza nejprve zastřelil v domě svoji matku. Podle policie vypálil čtyřikrát zblízka do hlavy. Pak se vydal autem do školy.
S sebou měl tři zbraně, které patřily jeho matce. Pušku Bushmaster .223 a dvě pistole typu Glock a Sig Sauer.
Lanza vstoupil do školy podle záběrů průmyslových kamer v pátek krátce po půl desáté dopoledne. Dveře byly zamčené, tak je rozstřílel.
Podle dosavadního vyšetřování střílel Lanza do dětí zblízka. Osmnáct jich zemřelo na místě, dvě v nemocnici. Učitelky se snažily děti bránit, ty zastřelil také. Palba trvala zhruba deset minut.
Foto: Reuters
Zahraničí Reuters Zahraničí, Reuters
16. 12. 2012 13:42

Americké městečko Newtown se vyrovnává s páteční tragédií. Dvacetiletý Adam Lanza zastřelil ve městě a ve škole 27 lidí, z toho dvacet dětí ve věku šesti a sedmi let. Policie oznámila, že už zná motiv útočníka, kterého okolí popisuje jako nenápadného a tichého samotáře.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Australská znakařka McKeownová překonala světový rekord

Devatenáctiletá australská plavkyně Kaylee McKeownová překonala na národním šampionátu v krátkém bazénu světový rekord. Znakařskou dvoustovku zvládla za 1:58,94 a předchozí maximum maďarské hvězdy Katinky Hosszúové z roku 2014 vylepšila o 29 setin sekundy.

Australští plavci přitom kvůli koronavirové pandemii soutěží o tituly na dálku. Simultánně se závodí v Brisbane, Sydney, Melbourne, Perthu a Hobartu.

"V krátkém bazénu moc často neplaveme, takže mě rekord hodně překvapil," citovala agentura Reuters McKeownovou, čtyřnásobnou medailistku z předloňské olympiády mládeže. Mezi dospělými už na MS vybojovala tři stříbra, nyní se zařadila i mezi favoritky odložených olympijských her v Tokiu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy