Foto: V dáli zasněžené hory, dole horko na koupání. V Kanadě naměřili přes 49 stupňů

Foto: V dáli zasněžené hory, dole horko na koupání. V Kanadě naměřili přes 49 stupňů
"Pro Kanaďana je to naprostý šok - připadám si jako v Las Vegas nebo v Indii, ne jako ve Vancouveru," popisuje z města vzdáleného 250 kilometrů od Lyttonu právník Chris Johnson. Ten se podle amerického deníku New York Times snažil ochladit větráky i studenou sprchou, pod kterou vlezl za jediný den až sedmkrát. Když ani to nepomohlo, zarezervoval si pokoj v hotelu s klimatizací.
Vlna veder začala v Kanadě o víkendu, kdy meteorologové naměřili až 46,1 stupně. Už to byl rekord, úterní hodnota ho však ještě o tři stupně převýšila.
Další lidé se šli ochladit k vodě...
Vlna veder zasáhla také Spojené státy. Rekordní teploty naměřili ve městě Salem ve státě Oregon, kde byly nejvyšší od začátku měření na konci 19. století - 47,2 stupně Celsia. Podobná situace byla v Portlandu, kde tři dny po sobě teploty překonaly hranici 46 stupňů. Na fotografii je vidět, jak si lidé v Portlandu chladí lahve s vodou v suchém ledu.
Foto: Reuters
Jana Václavíková Jana Václavíková
Aktualizováno 30. 6. 2021 9:43
V úterý ukazovaly teploměry v obci Lytton v kanadské provincii Britská Kolumbie 49,5 stupně Celsia. Tato hodnota překonala 84 let starý rekord. Vlna neobvyklých veder zasáhla také severozápad USA - v Salemu ve státě Oregon vyšplhaly teploty ke 47 stupňům. Podívejte se, jak se obyvatelé Kanady a Spojených států s horkem vyrovnávají.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy