Obrazem: Supercyklon se prohnal jihem Asie. Lidé se tísní v úkrytech, bojí se viru

Obrazem: Supercyklon se prohnal jihem Asie. Lidé se tísní v úkrytech, bojí se viru
Supercyklon Amphan nejprve ve středu zasáhl Indii.
Vítr dosahoval rychlosti 170 kilometrů za hodinu s maximálními poryvy až 190 kilometrů za hodinu.
Tisíce lidí přišly o střechu nad hlavou. Nejméně milion lidí na venkově zůstal bez elektřiny.
Spousta lidí přišla také o živobytí. Jako Ind na tomto snímku, který odklízí zbytky ze svého zničeného obchodu.
Foto: Reuters
Zahraničí Reuters ČTK Zahraničí, Reuters, ČTK
Aktualizováno 21. 5. 2020 13:51
Tisíce lidí zůstaly bez domova poté, co se Bengálským zálivem přehnal supercyklon Amphan. Indie a Bangladéš se k tomu potýkají s epidemií koronaviru. Skoro tři miliony lidí se před tropickou bouří skryly v evakuačních centrech a teď panují obavy, že se zde bude šířit nákaza. Nejméně milion lidí, kteří naopak zůstali doma, je bez elektřiny a ve zničených vesnicích a zatopených městech.
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Policisté v Paříži zasáhli slzným plynem proti demonstrantům, kteří začali páchat výtržnosti po demonstraci proti rasové nespravedlnosti

Policejní těžkooděnci v Paříži zasáhli slzným plynem proti demonstrantům, kteří začali páchat výtržnosti po poklidné, ale nepovolené demonstraci proti násilí bezpečnostních složek a rasové nespravedlnosti. Napsala to agentura AP poté, co se u jednoho z pařížských soudů sešly tisíce lidí v reakci na vlnu protestů v USA. Úřady předtím manifestaci zakázaly, protože kvůli epidemii covidu-19 ve Francii stále nejsou povolené akce o více než deseti lidech.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Květnová nehoda dopravního letadla v Pákistánu má další oběť, zraněním v nemocnici podlehla dvanáctiletá dívka

Květnová nehoda dopravního letadla Airbus A-320 v pákistánském velkoměstě Karáčí má další oběť. Tou je dvanáctiletá dívka, která spolu s dalšími třemi lidmi utrpěla zranění na zemi při zřícení letadla na hustě osídlenou čtvrť v blízkosti letiště. Dívka v pondělí následkům zranění podlehla.

Při pádu letadla zahynulo 97 cestujících a členů posádky, dva pasažéři nehodu přežili. Airbus narazil do několika domů ve čtvrti Model Colony blízko letiště, čtyři její obyvatelé utrpěli zranění, mezi nimi i dvanáctiletá dívka, která v pondělí zemřela na následky popálenin. Další tři zranění jsou stále hospitalizovaní. Letadlo při svém pádu zničilo nebo poškodilo nejméně 18 domů.

Další zprávy