Foto: Papež František navštívil Luník IX. Dávat lidi do ghett nic neřeší, řekl Romům

Foto: Papež František navštívil Luník IX. Dávat lidi do ghett nic neřeší, řekl Romům
Hlavy Slovenska a Vatikánu se poté odebraly do Zlatého salonu na setkání mezi čtyřma očima, doprovodil je jen tlumočník, píše slovenský deník SME.
V okolí čekali lidé, kteří chtěli papeže zahlédnout. U některých se zastavil a pozdravil se s nimi.
Papež se zúčastnil také schůzky s biskupy, knězi a učiteli náboženství.
"Před více než 20 lety svět obdivoval, jak se vaše dvě země pokojně rozdělily," uvedl papež František v pondělí na adresu Československa na zahradě prezidentského paláce v Bratislavě. "Oslovuje mě slovanská pohostinnost a vaše přivítání chlebem se solí," dodal.
Foto: ČTK
Jana Václavíková ČTK Jana Václavíková, ČTK
Aktualizováno 14. 9. 2021 16:34
Po téměř dvaceti letech Slovensko navštívila hlava katolické církve. Papež František se během čtyř dní setká s prezidentkou Zuzanou Čaputovou, představiteli církve i zástupci židovské a romské komunity. Podívejte se, jak jeho dosavadní cesta probíhá.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 35 minutami

Berlín koupí 15 000 bytů od firem Vonovia a Deutsche Wohnen, město za ně zaplatí 2,4 miliardy eur

Město Berlín koupí za 2,46 miliardy eur (62,2 miliardy Kč) téměř 15 000 bytů od společností Vonovia a Deutsche Wohnen, které nabízejí nájemní bydlení. Firmy to v pátek oznámily v tiskové zprávě. Akvizice přichází jen několik dní před volbami do zastupitelstva německého hlavního města, a nedostatek bytů a rychle rostoucí nájmy se staly žhavým předvolebním tématem. Spolu s volbami do městského zastupitelstva se má konat i poradní referendum o vyvlastnění obou bytových společností.

Deutsche Wohnen prodá městu 10 700 bytů, Vonovia pak 4250 bytů. Vonovia je v Německu největší firma zaměřená na pronájem bytů a nyní je v procesu převzetí svého menšího konkurenta Deutsche Wohnen. Spojením obou podniků má vzniknout bytový gigant zhruba s 550 000 byty v hodnotě více než 80 miliard eur.

S cílem získat pro transakci politickou podporu, obě společnosti slíbily, že omezí pravidelné zvyšování nájmů v Berlíně. Rovněž nabídly k prodeji městu zhruba 20 000 bytů za dvě miliardy eur. Skupina, která stojí za vyhlášením referenda, ale tyto návrhy kritizovala a v pátek zopakovala nesouhlas s transakcí. Ta byla oznámena v květnu.

Ředitel Vonovie Rolf Buch ale tvrdí, že cena je spravedlivá. "Tímto prodejem bytového fondu v Berlíně městským bytovým podnikům plníme hlavní slib daný berlínskému senátu. Prodáváme byty za spravedlivou cenu."

Transakce je v hlavním městě Německa považována za největší svého druhu za dlouhou dobu. Fond obecních bytů se zvýší přibližně na 355 000, což je zhruba pětina z 1,67 milionu nájemních bytů v Berlíně. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy