Foto: "Igor, Igor!" Podívejte se, jak po volbách vypadala velkolepá noc u OLaNO

Foto: "Igor, Igor!" Podívejte se, jak po volbách vypadala velkolepá noc u OLaNO
Ve volebním štábu nemohla chybět ani Matovičova manželka a jejich dvě dcery.
Igor Matovič - vítěz slovenských parlamentních voleb.
Do Městské sportovní haly v Trnavě dorazilo v sobotu kolem 1500 jeho fanoušků.
Předseda hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLaNO) je už na začátku udržoval v euforickém nadšení. Předběžné výsledky ukazovaly, že jasně vede. "Igor, Igor, Igor!" skandoval vesele dav.
Foto: Matej Slávik
Simona Fendrychová Matej Slávik, Simona Fendrychová
Aktualizováno 1. 3. 2020 12:23
Pravděpodobný budoucí slovenský premiér Igor Matovič strávil čekání na výsledky voleb v Městské sportovní hale v Trnavě, kam pozval kolem 1500 svých fanoušků. Předseda hnutí OLaNO volební noc pojal jako show. Průběžně výsledky osazenstvo oslavovalo bouřlivým potleskem, na pódiu se střídali hosté a mezi výstupy hrála lidová cimbálovka ze Zvolena. Hnutí ve volbách nakonec získalo čtvrtinu hlasů.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 hodinami

Kvůli lesnímu požáru na východě Španělska úřady evakuovaly 1800 lidí

Už na 1800 lidí z osmi obcí muselo být preventivně evakuováno kvůli lesnímu požáru, který vypukl ve čtvrtek na východě Španělska. Plameny sežehly zatím na 3800 hektarů porostu a stále se je nedaří dostat pod kontrolu, informoval v pátek deník ABC. Na místě během pátku zasahovalo zhruba 500 hasičů, kterým pomáhalo ze vzduchu 18 vrtulníků a hasicích letadel.

První velký lesní požár letošního roku ve Španělsku vypukl u obce Villanueva de Viver, která leží asi 90 kilometrů severně od města Valencie. Už ve čtvrtek byly preventivně evakuovány stovky lidí, včetně obyvatel domova pro seniory. Hasiči s plameny bojují v provinciích Castellón a Teruel.

Plameny ohrožují i národní park Sierra de Espadan, který leží v provincii Castellón. Starosta obce Montanejos Miguel Sandalinas vyjádřil velké znepokojení, že živel ohrozí turistiku v oblasti vyhledávané kvůli krásné přírodě i termálním pramenům.

Španělský premiér Pedro Sánchez poukázal, že oheň vypukl mimo období, kdy lesní požáry obvykle vznikají. "Tento požár v tak brzkém měsíci představuje další důkaz klimatické krize, kterou lidstvo zažívá," uvedl premiér, který vyzval obyvatele k "nejvyšší opatrnosti".

Zdroj: ČTK
Další zprávy