Foto: Trump se projel kolem nemocnice. Je stále nakažlivý, agenti musí do karantény

Foto: Trump se projel kolem nemocnice. Je stále nakažlivý, agenti musí do karantény
Před nemocnicí Waltera Reeda v Marylandu nedaleko Washingtonu, kde se s nemocí covid-19 léčí americký prezident Donald Trump, se o víkendu shromáždil dav příznivců. Chtěli mu tak popřát brzké uzdravení.
"Každý v autě během této zcela zbytečné prezidentské projížďky musí být nyní 14 dní v karanténě. Mohou onemocnět. Mohou zemřít. Pro politické divadlo nařízené Trumpem," dodal pro americkou stanici ABC News.
Donald Trump oznámil nákazu koronavirem ve čtvrtek večer, v noci na sobotu byl pak přepraven vrtulníkem do nemocnice. První dáma Melania Trumpová, která měla rovněž pozitivní test na koronavirus, se léčí doma. Její stav hospitalizaci nevyžadoval.
"Prezident Trump absolvoval krátkou jízdu v koloně motorových vozidel, aby zamával svým příznivcům venku (před nemocnicí), a nyní se vrátil do prezidentského apartmá uvnitř nemocnice Waltera Reeda," uvedl následně Bílý dům v prohlášení.
Foto: Reuters
Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
5. 10. 2020 11:25
Americký prezident Donald Trump je v nemocnici poté, co mu vyšel pozitivní test na koronavirus. Brzké uzdravení mu přišli popřát příznivci s vlajkami a transparenty, kterým Trump na oplátku poděkoval projížďkou kolem nich. Vysloužil si tím ale kritiku, protože je stále nakažlivý.
Nakažený Trump se projel v opancéřovaném voze, nakrátko opustil nemocnici | Video: Reuters
 

Právě se děje

Aktualizováno před 17 minutami

Ministři Arménie a Ázerbájdžánu budou v USA řešit Karabach, setkají se s ministrem Pompeem

Ministři zahraničí Arménie a Ázerbájdžánu dnes oznámili, že se kvůli bojům na Náhorním Karabachu v pátek setkají ve Washingtonu se šéfem americké diplomacie Mikem Pompeem. O plánované schůzce informovala agentura Reuters. Washington setkání zatím nekomentoval. Z Karabachu jsou navzdory příměří hlášeny další boje.

Z dosavadních informací není jasné, zda se šéfové diplomacií znepřátelených stran setkají s Pompeem zvlášť nebo najednou. Nicméně plánované schůzky naznačují, že Washington se začíná v současném konfliktu na Náhorním Karabachu více angažovat, píše Reuters. Až dosud bylo ve snaze o ukončení nejnovějších bojů v oblasti aktivní zejména Rusko.

Prezident Vladimír Putin si dnes kvůli konfliktu také telefonoval se svým francouzským protějškem, Emmanuelem Macronem. Právě v Rusku se obě země dohodly už dříve tento měsíc na příměří, naposledy klid zbraní začal platit v sobotu, boje však neustaly.

Zdroj: ČTK
Další zprávy