Fotografie: Co se dělo na moři při izraelském úderu na loď

Fotografie: Co se dělo na moři při izraelském úderu na loď
O přítomnosti izraelského námořnictva se na plavidlech s humanitární pomocí vědělo hodiny před úderem. (Záběr je z paluby jedné z tureckých lodí.)
Na palubě turecké lodi Mavi Marmara byli novináři, k dispozici jsou proto i snímky z chvil, než izraelský úder přišel. Fotografie zachycuje propalestinské aktivisty v záchranných vestách, jak se na palubě modlí.
Na jiných záběrech z amatérských kamer je však vidět, jak se další část humanitárních pracovníků na vojáky chystá. V rukou mají nože či tyče.
Tento muž, připravený na slzný plyn, který by mohli vojáci použít, na záběrech amatérských kamer čímsi po Izraelcích házel. Na následujících záběrech je pak vidět, jak do vojáka, který se na loď právě spustil, mlátí tyčí. Záznam je však příliš nekvalitní, než aby z něj bylo možné pořídit fotografie.
Foto: Reuters
Reuters Reuters
31. 5. 2010 12:26

Tel Aviv - Izraelská armáda dnes střílela po šesti lodích, které vezou pomoc do pásma Gazy. Podle prvních zpráv zahynulo nejméně devatenáct lidí, dalších třicet je zraněno.

Nabízíme vám snímky, které se podařilo získat agentuře Reuters. Omluvte prosím sníženou kvalitu, v mnoha případech jde o obrázky vystřižené z televizního vysílání.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

Další zprávy