Výbuch pumy, sestřelení letadla. Atentátům podlehli i prezidenti USA nebo Egypta

Výbuch pumy, sestřelení letadla. Atentátům podlehli i prezidenti USA nebo Egypta
7. července 2021 - Haitského prezidenta Jovenela Moïseho zavraždilo u něj doma komando. Podle policie šlo o Kolumbijce a Američany haitského původu. Třiapadesátiletý Moïse byl v úřadu od roku 2017, poslední roky jeho mandátu ale doprovázela kritika, že nebyl schopen reagovat na krizi, ve které se Haiti nachází.
22. listopadu 1963 - Americký prezident John Fitzgerald Kennedy byl zastřelen během volební kampaně při atentátu v texaském Dallasu. Šestačtyřicetiletý prezident byl zasažen do hlavy a krku a nedlouho poté v nemocnici zemřel.
Kennedyho vražda je dodnes předmětem nejrůznějších spekulací a konspiračních teorií. Údajný vrah, čtyřiadvacetiletý Lee Harvey Oswald (na snímku), byl před zahájením soudního líčení zavražděn v budově dallaské policie místním majitelem nočního klubu Jackem Rubym. Ten byl za zabití Oswalda odsouzen k trestu smrti, ale ještě před odvolacím procesem v roce 1967 zemřel na rakovinu.
27. prosince 1979 - Po vpádu sovětských vojsk do Afghánistánu zastřelili sovětští příslušníci speciálních sil prezidenta Hafizulláha Amína.
Foto: Gordon Belray / Gordonbelray.com/jfk/index.html
Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
Aktualizováno 11. 7. 2021 18:16
Skupina útočníků tento týden zastřelila haitského prezidenta Jovenela Moïseho. Zavraždili ho v jeho soukromé rezidenci v hlavním městě Port-au-Prince. Atentátům podlehla v posledních několika desítkách let řada prezidentů, mezi nimi John Fitzgerald Kennedy nebo egyptský prezident Anvar Sadat.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy