Fotky zmaru: Tak vypadá bankrotující Detroit

Fotky zmaru: Tak vypadá bankrotující Detroit
Srazily ho ekonomická krize a zadluženost. Detroit tak už dávno přestal být zdrojem nových pracovních i životních příležitostí.
Agónie vyvrcholila vyhlášením bankrotu. Přišel s ním krizový manažer. Detroit se tak stal největším americkým městem, které kdy zkrachovalo. Dluh přesahuje 18 miliard dolarů, tedy zhruba třetinu ročního rozpočtu České republiky.
Úpadek někdejší "Mekky automobilismu" je patrný už při pohledu z dálky.
Chátrající a rozpadající se budovy nelze přehlédnout.
Foto: Profimédia
Reuters Dan Poláček Reuters, Profimedia, Dan Poláček
19. 7. 2013 16:45

Někdejší čtvrté největší město USA a centrum automobilového průmyslu, michiganský Detroit, vyhlásilo dnes bankrot. Vyvrcholily tak dlouhodobé problémy města, jehož úpadek vypadá hrozivě. Podívejte se na fotografie.

 

Právě se děje

před 36 minutami

Dálnice D11 u Prahy bude uzavřená kvůli komplikacím při demolici mostu až do rána

Kvůli komplikacím při demolici mostu přes D11 u Prahy se zpozdí zprovoznění komunikace avizované dříve na 18:00. Podle Národního dopravního informačního centra (NDIC) se provoz na dálnici obnoví až v pondělí ráno. Práce na bourání mostu ztěžuje velké množství výztuže, která nebyla zanesena v dokumentaci, a dělníci o ní tedy nevěděli.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Při sesuvu půdy na severu Indie přišlo o život devět osob

Devět lidí přišlo o život při sesuvu půdy v severoindickém státě Himáčalpradéš. Sesuté balvany spadly na vůz, v němž cestovalo 11 lidí. Zbylé dvě další osoby a jeden kolemjdoucí byli zraněni. Uvedla to agentura ANI s odvoláním na indo-tibetskou pohraniční policii (ITBP).

Balvany valící se z kopce způsobily také zřícení nedalekého mostu a poškodily několik aut. Zablokováno bylo také několik silnic, uvedla agentura Reuters.

Západ Indie v minulých dnech zasáhly monzunové deště, které vyvolaly záplavy a rozsáhlé sesuvy půdy. Ve státě Maháráštra při záplavách a sesuvech zahynulo 138 osob a desítky dalších se stále pohřešují, uvedla televizní stanice NDTV. Dvě státní dálnice a důležité silnice zůstávají zavřené pro dopravu, což ztěžuje evakuaci lidí. Mnoho jich uvízlo na střechách svých zatopených domů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy