Fotogalerie: Severní Korea zvyšuje napětí v regionu

Fotogalerie: Severní Korea zvyšuje napětí v regionu
Nemírový odkaz minulých vůdců Kim Ir-sena 
 a Kim Čong-ila rezonuje i v současnosti. KLDR stále zneklidňuje své sousedy. Děje se tak i pod vedením nejmladšího z Kimů - Čong-una .
Nejvíce "na ráně" je Jižní Korea. Obě země jsou fakticky vzato stále ve válce, neboť mírovou smlouvu, která by udělala tečku za jejich minulým válečným konfliktem stále nahrazuje jen dohoda o příměří. Silně střežená hranice nabízí na určitých místech pozorovatelny, ze kterých je možné dalekohledy sledovat dění v příhraniční oblasti Severní Koreje.
Ze zmiňovaných dalekohledů se vám může naskytnout například tato podívaná.
...
Foto: Reuters
Zahraničí Reuters Dan Poláček Zahraničí, Reuters, Dan Poláček
12. 2. 2013 15:20

Severní Korea svými činy i nadále stupňuje napětí v regionu. Před časem odpálila raketu dlouhého doletu a nyní provedla podzemní test nukleární nálože, který překvapil celý svět. Podívejte se na fotografie.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 45 minutami

Rath v létě podal ústavní stížnost, soud o ní rozhodne spolu s podnětem Mladého

Bývalý středočeský hejtman za ČSSD David Rath podal v létě ústavní stížnost proti verdiktu v první větvi korupční kauzy. Ústavní soud ji bude řešit společně s podnětem dalšího aktéra téže kauzy, manažera Tomáše Mladého. Konečné rozhodnutí o stížnostech zatím nepadlo, uvedla mluvčí soudu Miroslava Číhalíková Sedláčková.

Soudcem zpravodajem, který připraví rozhodnutí, bude Vladimír Sládeček. Důvodem pro spojené řízení je věcná souvislost obou podnětů. "Stěžovatelé brojí proti totožným rozhodnutím obecných soudů, která byla vydána v řízení, jehož byli oba účastníky. Na základě tohoto zjištění, z důvodu hospodárnosti a efektivity, Ústavní soud spojil ve výroku uvedené věci ke společnému řízení," stojí v usnesení.

Rozsudek v první větvi korupční kauzy kolem Ratha letos potvrdil Nejvyšší soud, když odmítl všechna dovolání. Odsouzení včetně Ratha v nich vznesli desítky různých námitek, avšak neuspěli. "Trestná činnost spáchaná obviněnými byla činností sofistikovanou, kdy se navenek průběh obou veřejných zakázek jevil jako souladný se zákonem o veřejných zakázkách," rozhodl Nejvyšší soud.

Zdroj: ČTK
Další zprávy