40 fotografií mocné přírody: Vyschla obří přehrada a lavina zasypala restauraci

40 fotografií mocné přírody: Vyschla obří přehrada a lavina zasypala restauraci
Hned na Nový rok se Indonésanům naskytl tento pohled - sopka Krakatoa chrlila horký popel.
Jiná část Indonésie, o den později. Letecký pohled na vesnici Sirnaresmi na Jávě, kterou částečně srovnal se zemí sesuv půdy.
Silné deště v bolivijském městě La Paz spustily na začátku roku sesuvy půdy. Fotograf agentury Reuters zachytil následky 21. února.
Bahno u pobřeží řeckého ostrova Kréta, které za sebou zanechaly bleskové povodně. Fotografie pochází z 25. února.
Foto: Reuters
Zahraničí Reuters Zahraničí, Reuters
24. 12. 2019 12:44
Hurikány, extrémní deště a záplavy na jedné straně. Rozsáhlé požáry a rekordní sucho na straně druhé. Také rok 2019 se do historie zapíše jako ten, kdy lidstvo čelilo rozmarům přírody. Podívejte se na výběr fotografií agentury Reuters.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Brno už prodalo na imaginární zápas lístky za milion korun

Fotbalová Zbrojovka Brno už prodala na imaginární zápas se Slavií na pomoc v boji s novým koronavirem vstupenky v hodnotě milion korun. Momentálně druholigový klub si dal za cíl virtuálně vyprodat někdejší slavný stadion za Lužánkami, kam v říjnu 1996 přišlo na zápas s Pražany 44.120 diváků, což je dosud nejvyšší návštěva v české lize.

Výtěžek z prodeje virtuálních lístků získá brněnská Fakultní nemocnice v Bohunicích na boj s nemocí COVID-19. Do akce se zapojila i Slavia. Podle brněnského klubu fanoušci koupili zatím pět tisíc lístků, které se prodávají za 200 korun.

V Česku si fanoušci mohou kupovat virtuální lístky i na další dva zápasy. Olomouc si připomíná slavné utkání s Realem Madrid a Jablonec pak v neděli imaginárně "odehraje" podještědské derby s Libercem. Výtěžek poputuje rovněž do tamních nemocnic.

Další zprávy