40 fotografií mocné přírody: Vyschla obří přehrada a lavina zasypala restauraci

40 fotografií mocné přírody: Vyschla obří přehrada a lavina zasypala restauraci
Hned na Nový rok se Indonésanům naskytl tento pohled - sopka Krakatoa chrlila horký popel.
Jiná část Indonésie, o den později. Letecký pohled na vesnici Sirnaresmi na Jávě, kterou částečně srovnal se zemí sesuv půdy.
Silné deště v bolivijském městě La Paz spustily na začátku roku sesuvy půdy. Fotograf agentury Reuters zachytil následky 21. února.
Bahno u pobřeží řeckého ostrova Kréta, které za sebou zanechaly bleskové povodně. Fotografie pochází z 25. února.
Foto: Reuters
Zahraničí Reuters Zahraničí, Reuters
24. 12. 2019 12:44
Hurikány, extrémní deště a záplavy na jedné straně. Rozsáhlé požáry a rekordní sucho na straně druhé. Také rok 2019 se do historie zapíše jako ten, kdy lidstvo čelilo rozmarům přírody. Podívejte se na výběr fotografií agentury Reuters.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Při explozi bomby v Afghánistánu zahynuli nejméně tři lidé

Při koordinovaném útoku radikálů z hnutí Tálibán na policejní základnu na východě Afghánistánu zahynuli nejméně tři lidé a dalších zhruba 30 bylo zraněno. Oznámily to podle agentury Reuters místní úřady. Afghánské ministerstvo vnitra předtím informovalo o explozi výbušnin nastražených v automobilu u policejní základny.

Šéf zdravotnické služby v provincii Chóst Habíb Šáh Ansárí řekl, že do nemocnice byla dosud převezena tři těla a na 30 zraněných z řad civilistů i vojáků. Mluvčí afghánského ministerstva vnitra Tarik Aran předtím prohlásil, že explodovalo vozidlo plné výbušnin poblíž základny patřící zvláštním policejním silám a že po útoku byli zabiti nejméně čtyři útočníci. Další dva v době sdělení ještě odolávali vládním oddílům. Na místě se rozpoutala přestřelka.

Útok se odehrál v době, kdy v Kataru od září pokračují rozhovory mezi afghánskou vládou a hnutím Tálibán o budoucnosti asijské země. Rozhovory, které mají vést ke snížení napětí v Afghánistánu, zatím nepřinesly konkrétní výsledky.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Americký Senát schválil nominaci Barrettové do nejvyššího soudu

Americký Senát hlasy republikánské většiny schválil nominaci Amy Coneyové Barrettové do funkce soudkyně nejvyššího soudu. Informovala o tom agentura Reuters. Je to týden před prezidentskými volbami velký úspěch prezidenta Donalda Trumpa, který ji nominoval. Jeho kandidátka posílí konzervativní většinu v devítičlenném tribunálu v poměru šesti ku třem.

Senátoři hlasovali v pondělí pozdě večer téměř výhradně podle stranické příslušnosti. Pro Coneyovou Barrettovou se jich vyslovilo 52, proti její nominaci bylo 48 členů horní komory amerického Kongresu. Proti hlasovala jediná republikánská zástupkyně - senátorka za stát Maine Susan Collinsová, která už dříve uvedla, že nemá nic proti kvalifikaci navržené kandidátky, ale nemyslí si, že je vhodné hlasovat o jejím schválení před volbami.

Zdroj: ČTK
Další zprávy