40 fotografií mocné přírody: Vyschla obří přehrada a lavina zasypala restauraci

40 fotografií mocné přírody: Vyschla obří přehrada a lavina zasypala restauraci
Hned na Nový rok se Indonésanům naskytl tento pohled - sopka Krakatoa chrlila horký popel.
Jiná část Indonésie, o den později. Letecký pohled na vesnici Sirnaresmi na Jávě, kterou částečně srovnal se zemí sesuv půdy.
Silné deště v bolivijském městě La Paz spustily na začátku roku sesuvy půdy. Fotograf agentury Reuters zachytil následky 21. února.
Bahno u pobřeží řeckého ostrova Kréta, které za sebou zanechaly bleskové povodně. Fotografie pochází z 25. února.
Foto: Reuters
Zahraničí Reuters Zahraničí, Reuters
24. 12. 2019 12:44
Hurikány, extrémní deště a záplavy na jedné straně. Rozsáhlé požáry a rekordní sucho na straně druhé. Také rok 2019 se do historie zapíše jako ten, kdy lidstvo čelilo rozmarům přírody. Podívejte se na výběr fotografií agentury Reuters.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 hodinami

Parahokejisté narazí ve čtvrtfinále na Rusy

Čeští parahokejisté prohráli i poslední zápas v základní skupině A na domácím mistrovství světa v Ostravě. Kanadě podlehli 0:10, ve skupině obsadili čtvrté místo a ve čtvrtfinále se utkají s vítězem "béčka" Rusy.

Sborná je přitom mužstvo, kterému se Češi před turnajem chtěli pro čtvrtfinále vyhnout. Rusové sice před dvěma lety hráli v nižší divizi, ale po návratu jejich síla budí strach. Po drtivých výhrách nad Slováky, Italy a Nory skončili ve skupině B první bez ztráty bodu a se skóre 34:1.

Český tým zkusí zastavit rozjetou ruskou mašinu ve středu od 20:45 a navázat na postup do semifinále z předchozího ostravského šampionátu v roce 2019.

Druhou čtvrtfinálovou dvojici tvoří Korea, třetí tým ze skupiny A, a Norsko, druhý celek ze skupiny B. Kanaďané a Američané si zajistili přímý postup do semifinále, Slováci a Italové si zahrají o sedmé místo.

MS v parahokeji v Ostravě - skupina A:

Kanada - ČR 10:0 (4:0, 5:0, 1:0)

Branky: 2., 12. a 25. McGregor, 14., 17. a 25. Lavin, 6. a 16. Crane, 23. Jacobs-Webb, 44. Smith.

před 5 hodinami

V Dlouhé Lhotě na Příbramsku hoří výrobní hala. Hasiči vyhlásili 3. stupeň poplachu, na místě je 17 jednotek. Požár je zatím bez zranění

Další zprávy