Neštěstí biblických rozměrů. Mosambikem se prohnala cyklóna, těla obětí leží u silnic

Foto: Reuters
Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
21. 3. 2019 18:06
Když se člověk brodí městem Beira v Mosambiku, uvidí jen zkázu a spoustu vody, popisuje Get Verdonck z neziskové organizace Lékaři bez hranic, který v oblasti pomáhá po řádění cyklóny Idai. Přírodní katastrofa zasáhla Mosambik, Zimbabwe a Malawi minulý týden. V prvních dvou státech zemřelo nejméně 300 lidí. Bilance ale pravděpodobně ještě poroste. Podívejte se na spoušť, kterou za sebou cyklóna v zemích jihovýchodní Afriky zanechala.
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Federer rozdrtil Albota, v Basileji je už posedmnácté ve čtvrtfinále

Miláček domácích fanoušků Roger Federer porazil v druhém kole v Basileji 6:0, 6:3 Moldavana Radu Albota a při 19. startu na halovém turnaji v rodném městě si zahraje 17. čtvrtfinále. V dosavadních dvou zápasech prohrál slavný švýcarský tenista jen pět gamů.

Osmatřicetiletý Federer dnes navázal na úvodní výhru nad Němcem Peterem Gojowczykem za 53 minut a s Albotem se zdržel jen zhruba o deset minut déle. Na kurtu tak grandslamový rekordman nestrávil ještě ani dvě hodiny a upravil svou bilanci v St. Jakobshalle na 73:9.

Federer útočí v Basileji na jubilejní desátý titul, což se mu letos povedlo už na trávě v Halle. Ve čtvrtfinále se může střetnout s krajanem Stanem Wawrinkou, jehož ještě ve 2. kole čeká Američan Frances Tiafoe.

Zdroj: ČTK
Další zprávy