Foto: "Cítíme, že tu nejsme vítáni." Rodina imigrantů se chystá opustit Británii

Foto: Reuters
Reuters Zahraničí dap Reuters, Zahraničí, dap
6. 4. 2019 12:51
Nejistota kolem brexitu, kdy lidé neznají jeho datum ani konečné podmínky, ve Velké Británii ovlivňuje poptávku po pracovních místech. Zatímco až donedávna britské platy lákaly obyvatele z ostatních států EU, dnes se mnoho z nich vrací zpět do rodných zemí. Od pobytu v Británii je odrazují také narůstající projevy xenofobie nebo možná pravidla, kterým by nově podléhali, kdyby chtěli v zemi zůstat. Podívejte se, jak se žije rodinám, které zvažují odchod z Británie.
 

Právě se děje

před 59 minutami

Exhejtman Zimola chce jako člen ČSSD kandidovat za Změnu 2020 v krajských volbách

Předseda jihočeské sociální demokracie Jiří Zimola hodlá v krajských volbách v příštím roce kandidovat za hnutí Změna 2020. Jedná se podle něj o hnutí členů ČSSD i nestraníků. Za Změnu 2020 by mohli kandidovat i někteří další lidé z vedení jihočeské sociální demokracie.

"Nemáme v plánu střílet do nohy ČSSD a ani stranu nějak štěpit. Je to určitá vize, s níž chceme do voleb jít, a vycházíme z modelu, který využil Michal Šmarda," uvedl Jiří Zimola. Řekl, že Šmarda loni v komunálních volbách v Novém Městě na Moravě jako člen sociální demokracie vedl formaci Lepší Nové Město a stal se starostou. Předseda jihočeské ČSSD dodal, že Změna 2020 se otevře i adeptům z řad nestraníků, kteří prý nechtějí figurovat na kandidátní listině sociální demokracie.

Další zprávy