Foto: "Cítíme, že tu nejsme vítáni." Rodina imigrantů se chystá opustit Británii

Jedna z rodin, která se kvůli brexitu stěhuje z Británie pryč.
Dopady brexitu na životy lidí ve Velké Británii i na ekonomiku země jsou zřetelné už nyní. V době, kdy k rozvodu s Evropskou unií zatím ani nedošlo.
Jedním z nejzřetelnějších dopadů je odliv pracovníků ze zemí Evropské unie. Jejich počet poprvé za posledních osm let překročil počet lidí, kteří do Británie z EU za prací cestují.
Mezi lidmi, kteří Británii plánují opustit, jsou i Maria a Adi z Rumunska, kteří se do země za prací vydali před více než deseti lety. Na fotografii jsou s dcerami, Elenou a týden starou Ioanou.
Maria našla práci v pečovatelském domě, Adi ve stěhovací společnosti. Maria plánovala zůstat v zemi pouze rok, poté ale potkala Adiho, za kterého se později provdala. Letos porodila jejich druhou dceru.
Foto: Reuters
Reuters Zahraničí dap Reuters, Zahraničí, dap
6. 4. 2019 12:51
Nejistota kolem brexitu, kdy lidé neznají jeho datum ani konečné podmínky, ve Velké Británii ovlivňuje poptávku po pracovních místech. Zatímco až donedávna britské platy lákaly obyvatele z ostatních států EU, dnes se mnoho z nich vrací zpět do rodných zemí. Od pobytu v Británii je odrazují také narůstající projevy xenofobie nebo možná pravidla, kterým by nově podléhali, kdyby chtěli v zemi zůstat. Podívejte se, jak se žije rodinám, které zvažují odchod z Británie.
 

Právě se děje

Další zprávy