Foto: Život ve stínu plotu. Tudy proudí tisíce lidí do USA

Foto: Život ve stínu plotu. Tudy proudí tisíce lidí do USA
Do Spojených států směřují masy mexických přistěhovalců. Chtějí za lepším životem.
Kvůli nelegálnímu přistěhovalectví byly postaveny zdi...
...
Mnozí žijí doslova ve stínu plotu.
Foto: Reuters
Reuters Reuters, Jan Hejl
30. 8. 2014 18:08
Podívejte se s fotoreportéry Reuters, jak se žije na americko-mexické hranici.

Brownsville, Texas - Do Spojených států proudí za lepší budoucností tisíce přistěhovalců ze střední Ameriky. Situace nutí k reakci i Bílý dům.

Prezident Barack Obama připravuje výrazné změny v imigrační politice, které ovlivní miliony lidí.

Podívejte se, jak se žije ve vyprahlé oblasti, kterou protíná ostře střežená mexicko-americká hranice.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Vítkovice Heavy Machinery převzal nový majitel, firma Skatlop

Společnost Skatlop doplatila kupní cenu a převzala ostravský podnik Vítkovice Heavy Machinery (VHM), uvedl insolvenční správce VHM Lukáš Zrůst. Skatlop firmu získal ve veřejné dražbě za více než 1,2 miliardy korun.

VHM se loni dostaly do insolvence a pohledávky jejich 175 přihlášených věřitelů dosáhly přibližně 1,75 miliardy korun. Prodejní cena tak pokrývá přibližně 69 procent hodnoty pohledávek, což je podle insolvenčního správce v českém prostředí nebývalý úspěch. "Z hlediska věřitelů je to vynikající výsledek. Jedná se o trojnásobek vyvolávací ceny a zřejmě nejvyšší částku, kterou se kdy prodejem průmyslového areálu v insolvenci podařilo v Česku získat," uvedl Zrůst.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Dálnici D8 ve směru na Německo zablokovaly dvě nehody. Jeden člověk zemřel

Na D8 na Litoměřicku při nehodě několika kamionů zemřel jeden člověk. Informovali o tom hasiči. Dálnice ve směru na Německo je kvůli hromadné havárii uzavřena. Policie vyzývá k opatrnosti, na místě je hustá mlha. Sjet z dálnice musejí řidiči mířící k hranici u Velemína. 

Tragická nehoda se stala na 55. kilometru u Chotiměře po 9:00. Na místě zasahují všechny jednotky záchranného systému. "Je to hromadná nehoda pěti automobilů, bohužel řidiči nerespektují výstražné tabule ani nevytvořili záchrannou uličku. Apelujeme na opatrnost," zdůraznila mluvčí policie Veronika Hyšplerová.

Hromadné nehodě předcházela zhruba v 6:00 nehoda dvou kamionů. "Při ranní nehodě jedna osoba utrpěla středně vážné zranění a byla převezena do litoměřické nemocnice, druhá osoba utrpěla středně vážné zranění a byla převezena do ústeckého traumacentra," řekl mluvčí záchranky Prokop Voleník.

Zdroj: ČTK
Další zprávy