Foto: Domy napadrť, stovky mrtvých Mexičanů. Zemětřesení ochromilo jedno z největších měst světa

Podívejte se, jakou spoušť za sebou zemětřesení zanechalo.
Mexiko zasáhlo v úterý zemětřesení o síle 7,1 stupně Richterovy škály.
Epicentrum otřesů bylo ve státě Puebla na jihu Mexika, asi 120 kilometrů od metropole Mexico City.
Podle tamních úřadů je potvrzených obětí zatím 225. Počet ale poroste, protože mnoho lidí uvázlo pod troskami domů.
Mezi oběťmi v metropoli je i 21 dětí, které zahynuly pod sutinami základní školy. Dalších 30 dětí a osm dospělých se podle britské stanice BBC pohřešuje.
Foto: Reuters
Zahraničí Zahraničí
20. 9. 2017 11:34
Mexikem v úterý otřáslo zemětřesení, které má na svědomí nejméně 216 lidských životů. Mělo sílu 7,1 stupně Richterovy škály a udeřilo i v metropoli Mexico City. Počet mrtvých ještě poroste, protože spousta lidí uvázla pod troskami zřícených domů. Na místě pomáhají dobrovolníci, nasazené jsou i helikoptéry. Podívejte se, jakou spoušť za sebou zemětřesení zanechalo.
 

Právě se děje

před 16 minutami

Senát chce zvýšit kompenzační bonus na 667 korun denně

Příspěvek podnikatelům, kteří byli omezeni opatřeními kvůli epidemii koronaviru, by se měl podle Senátu zvýšit z 500 na 667 korun denně. Důvodem je snaha nahradit živnostníkům odvody na sociální a zdravotní pojištění. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) se zvýšením nesouhlasila. Podle ní by Sněmovna, která návrh dostane k projednání, měla dnešní senátní úpravu odmítnout.

Senát přes nesouhlas ministryně rozhodl také o tom, že nárok na takzvaný kompenzační bonus by měli mít i podnikatelé bez provozoven, jejichž činnost byla opatřeními omezena z alespoň 80 procent. Patří mezi ně podle lidovců někteří kadeřníci, kosmetičky, maséři nebo fotografové.

Horní komora rovněž schválila návrh, podle něhož by vláda měla doplatit obcím a krajům výpadek příjmů, o který byly připraveny v důsledku výplaty kompenzačních bonusů. Schillerová to odmítla, návrh je podle ní "nesplnitelný", neboť ve státním rozpočtu na to nejsou peníze.

Zdroj: ČTK
před 40 minutami

Prezident Zeman označil holokaust za největší zločin lidských dějin

Prezident Miloš Zeman označil holokaust za největší zločin lidských dějin. Myslí, že jeho hlavním faktorem je závist vůči úspěšnějšímu národu nebo rase. Po zdrojích a faktorech holokaustu je podle něj nutné pátrat. Prezident to řekl v projevu na dnešním on-line česko-izraelském setkání, které se konalo u příležitosti dne památky obětí holokaustu a předcházení zločinům proti lidskosti a které na Facebooku přenášelo ministerstvo zahraničí. Hlava státu zároveň uvedla, že Evropská unie je striktně pro Palestinu, která je proteroristická. Írán podle Zemana hovoří o vyhlazení Izraele z mapy, což považuje za jinou podobu holokaustu. Český překlad prezidentova projevu v angličtině na webu zveřejnil Hrad.

Zdroj: ČTK
Další zprávy