Foto: Zdi budov popraskaly. Lidé nejsou na taková zemětřesení připraveni, říká Češka z Indonésie

Zemětřesení na indonéském ostrově Lombok způsobilo rozsáhlé škody.
Vyžádalo si už 98 obětí. Všichni mrtví jsou Indonésané.
Přes dvě stovky lidí je zraněných.
Bilance mrtvých a zraněných ještě může narůstat, protože do některých oblastí se stále nedostali záchranáři, řekl agentuře AP mluvčí indonéského úřadu pro zvládání přírodních katastrof.
...
Foto: Reuters
Zahraničí ČTK Reuters Zahraničí, ČTK, Reuters
Aktualizováno 7. 8. 2018 8:59
Nejméně 98 obětí a 230 zraněných si vyžádalo nedělní zemětřesení na indonéském ostrově Lombok. Otřesy, které zničily tisíce budov a způsobily výpadky proudu, měly intenzitu sedm stupňů a pocítili je i obyvatelé na vedlejším ostrově Bali. Téměř tisíc turistů museli záchranáři evakuovat z turisticky oblíbených ostrovů Gili poblíž ostrova Lombok. Ostrovy zasáhlo zemětřesení i minulý týden, kdy si vyžádalo téměř dvě desítky obětí a několik stovek turistů uvěznilo až dva dny na vrcholu místní sopky.
 

Právě se děje

před 58 minutami

Ekonomika EU i eurozóny vzrostla nejrychleji od roku 1995

Ekonomika Evropské unie se ve třetím čtvrtletí částečně zotavila z koronavirového propadu, hrubý domácí produkt (HDP) se ve srovnání s předchozím čtvrtletím zvýšil o 12,1 procenta. V prvním rychlém odhadu to dnes oznámil evropský statistický úřad Eurostat. Podobně v zemích eurozóny ekonomika vzrostla o 12,7 procenta. Je to nejvýraznější vzestup od roku 1995, kdy se tento údaj začal sledovat.

Ve druhém čtvrtletí se ekonomika EU propadla kvůli koronaviru o 11,4 procenta. V eurozóně se HDP snížil o 11,8 procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy