Foto: Zemětřesení cítili až u Středozemního moře. Popadli jsme děti a utíkali ven, popisují lidé

Zemětřesení v Íránu a Iráku.
Nedělní zemětřesení na irácko-íránském pomezí si vyžádalo více než čtyři sta obětí.
V Íránu zemřelo nejméně 450 lidí. Zraněných je minimálně 7100.
V Iráku je podle ministerstva vnitra zatím sedm obětí a dalších 535 lidí utrpělo zranění.
Bilance ještě poroste, protože do odlehlých horských oblastí se záchranářské týmy dostávají jen pomalu.
Foto: Reuters
Zahraničí Zahraničí
13. 11. 2017 14:15
V neděli zasáhlo irácko-íránské pomezí zemětřesení o síle 7,3 stupně Richterovy škály. Zemřelo nejméně nejméně 450 Íránců a sedm Iráčanů. Tisíce lidí jsou zraněny. O střechu nad hlavou přišlo na 70 tisíc lidí.
 

Právě se děje

před 19 minutami

Při ranním požáru ve sklepě paneláku v Brně zemřel člověk

Jeden člověk zemřel při ranním požáru sklepa panelového domu v Rerychově ulici v Brně-Bystrci. Evakuace ostatních obyvatel domu nebyla nutná, informovali hasiči na twitteru a v přehledu zásahů na svých webových stránkách. Na místě pracují vyšetřovatelé.

 

před 22 minutami

Počet podnikatelů v ČR se loni snížil o 20 tisíc, nejvíce nových přibylo v Praze a okolí a na jižní Moravě

Začalo podnikat téměř 60 tisíc lidí. Zároveň ale ukončilo své podnikání 45 tisíc lidí, o deset tisíc méně jich bylo vymazáno z registru v souvislosti se zrušením oprávnění ke zprostředkování spotřebitelského úvěru. Vyplývá to z analýzy dat společnosti CRIF. 

Nejvíce lidí začalo loni podnikat v Praze (9567), ve Středočeském kraji (7810) a v Jihomoravském kraji (6786). Nejméně lidí začalo naopak podnikat v Karlovarském kraji (1405), v Libereckém kraji (2380) a v Plzeňském kraji (2838).

Česká národní banka zrušila k 1. dubnu 2019 podnikatelské oprávnění 120 tisíc fyzických osob, které měly založené oprávnění k podnikání v pomocných finančních službách, především jako zprostředkovatelé úvěrů a pojistných produktů.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Ministři a zástupci bezpečnostních složek státu jednají na úřadu vlády o připravenosti na případné rozšíření nákazy koronavirem z Číny

Proberou dosavadní opatření i plán pro případné šíření onemocnění. Vicepremiér Karel Havlíček (za ANO) předloží rozbor připravenosti státních hmotných rezerv. "Pan premiér chce mít informace ze všech úhlů pohledu," řekl novinářům před začátkem jednání.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) zopakoval, že na letišti v Ruzyni začali cíleně vyhledávat pasažéry, kteří vykazují symptomy podobné koronaviru. Cestujícím je určena také informační kampaň. A pro lety z Číny byly vyčleněny dva speciální vchody, které se budou pravidelně dezinfikovat. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy