Obrazem: Zelenského cesta po Evropě. Objal se s Macronem a dočkal se potlesku vestoje

Obrazem: Zelenského cesta po Evropě. Objal se s Macronem a dočkal se potlesku vestoje
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj ve středu začal předem neohlášenou návštěvu Evropy. Nejprve ho na londýnském letišti Stansted osobně přivítal britský premiér Rishi Sunak.
"Návštěva Zelenského v Británii je důkazem odvahy, odhodlání a boje jeho země. A také důkazem nezlomného přátelství mezi našimi dvěma zeměmi," dodal úřad britského premiéra.
Sunak vyjádří podporu Zelenského plánům pracovat na spravedlivém a trvalém míru na Ukrajině, stojí v prohlášení.
Británie také představila další sankce namířené proti osobám, které podle Sunakova úřadu pomáhaly ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi "budovat své osobní bohatství", a proti firmám, které "profitují z válečné mašinerie Kremlu".
Foto: Reuters
Reuters ČTK Dominika Perlínová Reuters, ČTK, Dominika Perlínová
9. 2. 2023 11:50
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj je na své teprve druhé zahraniční cestě od začátku ruské invaze na Ukrajinu. Během neohlášené návštěvy Londýna, Paříže i Bruselu žádal spojence o další dodávky zbraní a podporu pro svou zemi. "Až společně zvítězíme, každý agresor bude vědět, co ho čeká, pokud zaútočí na mezinárodní řád," prohlásil.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy