Foto ze satelitu: Tak to vypadá na místě tragédie MH17

Foto ze satelitu: Tak to vypadá na místě tragédie MH17
Trosky malajsijského Boeingu 777 s 298 lidmi na palubě dopadly na území o rozloze několika desítek kilometrů čtverečních.
Toto jsou satelitní snímky společnosti DigitalGlobe.
Stroj byl sestřelen nad oblastí kontrolovanou proruskými separatisty ze samozvané "Doněcké lidové republiky".
...
Foto: Reuters
Oblast, kam dopadly trosky malajsijského letounu, je podle expertů stále příliš nebezpečná.

Doněck - Vyšetřování okolností tragédie letu MH17 je stále komplikované. 

Proruští separatisté sice na východě Ukrajiny vyhlásili týdenní příměří a předali Malajsijcům takzvané černé skříňky, ovšem místo je podle expertů stále nebezpečné.

Podívejte se, jak to na místě vypadá.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Po sto dnech od puče jsou Barmánci znovu v ulicích. Stovky už při demonstracích přišly o život

Po 100 dnech od puče, který sesadil civilní vládu, tisíce Barmánců znovu vyšly do ulic demonstrovat proti vojenské juntě. V několika barmských městech se uskutečnily demonstrace, blesková shromáždění či protestní jízdy, uvedla agentura Reuters. Vojenská junta v posledních třech měsících proti demonstracím nasadila bezpečnostní složky. Při represích zemřely stovky lidí.

Armáda se chopila moci 1. února a znemožnila první zasedání parlamentu zvoleného v podzimních volbách. Ty podle vojáků doprovázely rozsáhlé nesrovnalosti, což ale volební komise odmítla. Armáda zatkla představitele civilní vlády, a to včetně vůdkyně a nositelky Nobelovy ceny za mír Do Aun Schan Su Ťij. Politička čelí šesti obviněním a hrozí jí až 14 let vězení.

Po státním převratu vypukly Barmě protesty, při kterých lidé odmítali návrat vojáků k moci. Armáda vládla zemi několik desetiletí a umožnila vznik civilní vlády teprve v roce 2015. Proti demonstracím a stávkám násilně zasáhly bezpečnostní síly. Podle Asociace na pomoc politickým vězňům (AAPP) při represi zemřelo 781 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy