Foto ze satelitu: Tak to vypadá na místě tragédie MH17

Foto ze satelitu: Tak to vypadá na místě tragédie MH17
Trosky malajsijského Boeingu 777 s 298 lidmi na palubě dopadly na území o rozloze několika desítek kilometrů čtverečních.
Toto jsou satelitní snímky společnosti DigitalGlobe.
Stroj byl sestřelen nad oblastí kontrolovanou proruskými separatisty ze samozvané "Doněcké lidové republiky".
...
Foto: Reuters
Reuters Petr Jemelka Reuters, Petr Jemelka
22. 7. 2014 13:16
Oblast, kam dopadly trosky malajsijského letounu, je podle expertů stále příliš nebezpečná.

Doněck - Vyšetřování okolností tragédie letu MH17 je stále komplikované. 

Proruští separatisté sice na východě Ukrajiny vyhlásili týdenní příměří a předali Malajsijcům takzvané černé skříňky, ovšem místo je podle expertů stále nebezpečné.

Podívejte se, jak to na místě vypadá.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Trump nařídil stáhnout většinu amerických vojáků ze Somálska

Americký prezident Donald Trump nařídil stáhnout většinu amerických vojáků ze Somálska, oznámil Pentagon. Spojené státy mají v této africké zemi zhruba 700 vojáků. Jejich úkolem je pomáhat místní armádě porazit radikály ze skupiny Šabáb, která je napojená na mezinárodní teroristickou síť Al-Káida. Misi v Somálsku se ve Spojených státech velké pozornosti nedostává, přestože je klíčovým pilířem globálních snah Pentagonu porazit Al-Káidu.

Možné důsledky stažení amerických vojáků ze Somálska se Pentagon podle agentury Reuters v prohlášení snaží zlehčit. Experti však dlouhodobě varují, že stažení těchto sil může vést k vážnému zhoršení bezpečnostní situace v africké zemi. Pentagon uvedl, že snížení počtu vojáků nepředstavuje změnu americké pozice. 

Rozhodnutí šéfa Bílého domu Reuters označil za součást širšího Trumpova záměru snížit počty amerických vojáků na zahraničních misích před tím, než v lednu 2021 opustí Bílý dům. Snížit se má také počet amerických vojáků v Iráku a Afghánistánu.

Další zprávy