Foto: Turecká nemocnice léčí zraněné Syřany

Foto: Turecká nemocnice léčí zraněné Syřany
V Sýrii zdravotnictví zkolabovalo. Syrský režim přísně zakázal poskytování zdravotní péče mimo státní nemocnice. Ale i v těch panuje zákaz léčit kohokoliv jiného než zraněné stoupence Asadova režimu. "Nemusíte být ani povstalec, nechávají zemřít i obyčejné civilisty," líčí situaci v syrském zdravotnictví lékařka Shakira, která před skoro rokem utekla ze Sýrie a nyní je koordinátorkou UOSSM (Union des Organisations Syriennes de Secours Médicaux - Unie syrských zdravotnických humanitárních organizací). Lékařům a zdravotníkům, kteří nařízení syrské vlády poruší, hrozí v krajním případě i smrt.
Proto jsou turecké polní nemocnice pro mnohé uprchlíky jedinou záchranou. Na snímku: Turecký lékař kontroluje ránu u ženy, která v Sýrii utrpěla průstřel paže.
Zranění na těle sice v nemocnici léčit dokážou, ale s utrpěnými šrámy na duši je to těžší. Každý uprchlík má svůj příběh - traumata, která lze jen stěží převyprávět.
Tento muž v občanské válce utrpěl mnohačetné zlomeniny obou nohou.
Foto: Katarina Pleskot Kollárová
Aktuálně.cz Aktuálně.cz
10. 3. 2012 13:00

V Turecku, v blízkosti hranic se Sýrií, se nachází polní nemocnice, kde léčí Syřany zraněné ve válce mezi povstalci a režimem syrského prezidenta Bašára Asada. Nahlédněte do ní prostřednictvím fotografií Katariny Pleskot Kollárové, která své snímky z místa dala k dispozici humanitární organizaci Člověk v tísni. Více informací najdete ZDE .

 

Právě se děje

Další zprávy