Foto z předvolební Ukrajiny: Transportér i Darth Vader

Foto z předvolební Ukrajiny: Transportér i Darth Vader
Ukrajinci už v neděli vyberou nový parlament, jenž má nastartovat prozápadní směr.
Partají kandiduje přehršel.
...
Favoritem je Blok Petra Porošenka, strana současného prezidenta.
Foto: Reuters
Reuters Michal Žák Reuters, Michal Žák
24. 10. 2014 23:00
Podívejte se, jak se agitovalo v zemi, kterou už bezmála rok zmítají nepokoje.

Kyjev - Miliony Ukrajinců vyrazí v neděli k volebním urnám, aby vybrali nový parlament.

Jednoznačným favoritem je Blok Petra Porošenka, partaj současného prezidenta. K úspěchu mají nakročeno i nacionalisté Oleha Ljaška či Lidová fronta premiéra Arsenije Jaceňuka.

Podívejte se, jak probíhala předvolební kampaň.

 

Právě se děje

před 30 minutami

Dálnice D11 u Prahy bude uzavřená kvůli komplikacím při demolici mostu až do rána

Kvůli komplikacím při demolici mostu přes D11 u Prahy se zpozdí zprovoznění komunikace avizované dříve na 18:00. Podle Národního dopravního informačního centra (NDIC) se provoz na dálnici obnoví až v pondělí ráno. Práce na bourání mostu ztěžuje velké množství výztuže, která nebyla zanesena v dokumentaci, a dělníci o ní tedy nevěděli.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Při sesuvu půdy na severu Indie přišlo o život devět osob

Devět lidí přišlo o život při sesuvu půdy v severoindickém státě Himáčalpradéš. Sesuté balvany spadly na vůz, v němž cestovalo 11 lidí. Zbylé dvě další osoby a jeden kolemjdoucí byli zraněni. Uvedla to agentura ANI s odvoláním na indo-tibetskou pohraniční policii (ITBP).

Balvany valící se z kopce způsobily také zřícení nedalekého mostu a poškodily několik aut. Zablokováno bylo také několik silnic, uvedla agentura Reuters.

Západ Indie v minulých dnech zasáhly monzunové deště, které vyvolaly záplavy a rozsáhlé sesuvy půdy. Ve státě Maháráštra při záplavách a sesuvech zahynulo 138 osob a desítky dalších se stále pohřešují, uvedla televizní stanice NDTV. Dvě státní dálnice a důležité silnice zůstávají zavřené pro dopravu, což ztěžuje evakuaci lidí. Mnoho jich uvízlo na střechách svých zatopených domů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy