Foto: Armáda osvobodila část Tikrítu, IS ale vrací úder

Foto: Armáda osvobodila část Tikrítu, IS ale vrací úder
Irácká armáda s podporou šíitských milic útočí na pozice Islámského státu.
Do ofenzivy je nasazeno na třicet tisíc mužů, dělostřelectvo...
... i letectvo.
Neprůstřelná skla už prošla zatěžkávací zkouškou.
Foto: Reuters
Reuters Obrazová sekce, Reuters
11. 3. 2015 14:14
Mohutná ofenziva proti Islámskému státu pokračuje. Irácká armáda se snaží ovládnout dvousettisícové město severně od Bagdádu.

Bagdád - Na třicet tisíc mužů se zapojilo do ofenzivy proti organizaci Islámský stát (IS).

Cílem irácké armády je získat z jejího držení - a to za podpory šíitských milic - 200tisícový Tikrít, metropoli provincie Saláhaddín, ležící asi 130 kilometrů severně od Bagdádu.

Ve středu už armáda ovládla tamní vojenskou nemocnici a část čtvrtě Kádisíja na severu města.

Islamisté nicméně útočí na 50tisícové kurdské město Rás al-Ajn na syrsko-turecké hranici. Zprávy hovoří o útoku z několika stran.

Podívejte se, jak operace pokračuje.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Policisté v Paříži zasáhli slzným plynem proti demonstrantům, kteří začali páchat výtržnosti po demonstraci proti rasové nespravedlnosti

Policejní těžkooděnci v Paříži zasáhli slzným plynem proti demonstrantům, kteří začali páchat výtržnosti po poklidné, ale nepovolené demonstraci proti násilí bezpečnostních složek a rasové nespravedlnosti. Napsala to agentura AP poté, co se u jednoho z pařížských soudů sešly tisíce lidí v reakci na vlnu protestů v USA. Úřady předtím manifestaci zakázaly, protože kvůli epidemii covidu-19 ve Francii stále nejsou povolené akce o více než deseti lidech.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Květnová nehoda dopravního letadla v Pákistánu má další oběť, zraněním v nemocnici podlehla dvanáctiletá dívka

Květnová nehoda dopravního letadla Airbus A-320 v pákistánském velkoměstě Karáčí má další oběť. Tou je dvanáctiletá dívka, která spolu s dalšími třemi lidmi utrpěla zranění na zemi při zřícení letadla na hustě osídlenou čtvrť v blízkosti letiště. Dívka v pondělí následkům zranění podlehla.

Při pádu letadla zahynulo 97 cestujících a členů posádky, dva pasažéři nehodu přežili. Airbus narazil do několika domů ve čtvrti Model Colony blízko letiště, čtyři její obyvatelé utrpěli zranění, mezi nimi i dvanáctiletá dívka, která v pondělí zemřela na následky popálenin. Další tři zranění jsou stále hospitalizovaní. Letadlo při svém pádu zničilo nebo poškodilo nejméně 18 domů.

Další zprávy