Foto: Vyštval je Islámský stát, úkryt našli v torzech domů

Čtyřiapadesátiletý Khadr uprchl přes hory, když jeho město obsadila vojska Islámského státu.
Jezídy vyhnal před rokem z domovů strach z radikálů Islámského státu.
...
Za teploty přesahující 50 stupňů Celsia pochodovaly tisíce civilistů dlouhých sedm hodin, aby dosáhly Sýrie.
Snímek je zachycuje na útěku po dnech obléhání z iráckého pohoří Sindžár. Pokud měli štěstí, na cestu dostali láhev vody a sušenky, které jim poskytly humanitární organizace.
Foto: Gabrielle Klein / Lékaři bez hranic
Zahraničí Zahraničí, Lékaři bez hranic
5. 8. 2015 8:37
Od zběsilého útěku iráckých jezídů před islamisty uplynul rok. Řada z nich dodnes přežívá za otřesných podmínek, bez elektřiny i bez oken.

Zakho (Irák) - Od zběsilého útěku iráckých jezídů před ozbrojenci Islámského státu už uplynul rok. Mnozí z nich našli útočiště v kurdských oblastech na severu Iráku.

Několik tisíc lidí muselo přežít zimu v rozestavěných domech u iráckého města Zakho, bez elektřiny i bez oken. Dnes čelí stejným podmínkám, jaké panovaly při jejich příchodu.

Připomeňte si v galerii strastiplný rok jezídů na útěku.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Vítr zastavil lanovku na Ještěd i na vrchol Sněžky

Hasiči v Libereckém kraji měli kvůli silnému větru v noci 21 zásahů, převážně na Frýdlantsku. Ve většině případů se jedná o popadané stromy blokující komunikace, železniční trať, popřípadě spadané větve na dráty elektrického vedení, uvedli hasiči na Twitteru.

Kvůli silnému větru nejezdí od rána kabinová lanovka na Ještěd v Liberci, a po podzimní odstávce se dnes ráno do denního provozu zimní sezony rozjel jen dolní úsek kabinové lanovky na Sněžku - z Pece pod Sněžkou na Růžovou horu. Horní úsek až na vrchol nejvyšší české hory není v provozu kvůli silnému větru. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Policie obvinila tři muže, na dotacích státu a EU získali podvodem čtvrt miliardy korun

Jihočeští kriminalisté obvinili tři muže z dotačních podvodů, kdy z dotací státu a Evropské unie získali podvodně přes 250 milionů korun. Obvinění z Písku, Strakonic a Příbrami se podle policie trestných činů dopustili jako spolupachatelé v letech 2012 a 2013. Na policejním webu o tom informoval krajský policejní mluvčí Jiří Matzner.

Podvod odhalili policejní specialisté na bankovní, úvěrové a dotační podvody. Jde podle nich o zločin dotačního podvodu a poškození zájmů EU. Prvotní informace o možných podvodech získali kriminalisté od Finančního úřadu Jihočeského kraje.

Vyšetřovatelé zjistili, že muži v letech 2012 a 2013 jako jednatelé jedné společnosti nadhodnotili pořizované informační technologie v technickém projektu, na nějž získali dotaci ministerstva průmyslu a obchodu. Chtěli tak z dotace skrze provázané společnosti získat majetkový prospěch. "V jednotlivých žádostech o platby za etapy projektu pak uváděli nepravdivé informace," uvedl mluvčí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy