Foto: Vyštval je Islámský stát, úkryt našli v torzech domů

Čtyřiapadesátiletý Khadr uprchl přes hory, když jeho město obsadila vojska Islámského státu.
Jezídy vyhnal před rokem z domovů strach z radikálů Islámského státu.
...
Za teploty přesahující 50 stupňů Celsia pochodovaly tisíce civilistů dlouhých sedm hodin, aby dosáhly Sýrie.
Snímek je zachycuje na útěku po dnech obléhání z iráckého pohoří Sindžár. Pokud měli štěstí, na cestu dostali láhev vody a sušenky, které jim poskytly humanitární organizace.
Foto: Gabrielle Klein / Lékaři bez hranic
Zahraničí Zahraničí, Lékaři bez hranic
5. 8. 2015 8:37
Od zběsilého útěku iráckých jezídů před islamisty uplynul rok. Řada z nich dodnes přežívá za otřesných podmínek, bez elektřiny i bez oken.

Zakho (Irák) - Od zběsilého útěku iráckých jezídů před ozbrojenci Islámského státu už uplynul rok. Mnozí z nich našli útočiště v kurdských oblastech na severu Iráku.

Několik tisíc lidí muselo přežít zimu v rozestavěných domech u iráckého města Zakho, bez elektřiny i bez oken. Dnes čelí stejným podmínkám, jaké panovaly při jejich příchodu.

Připomeňte si v galerii strastiplný rok jezídů na útěku.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Škola chce pomoci rodině otce, který při střelbě chránil dceru, založila veřejnou sbírku

Porubská Základní škola Ivana Sekaniny vyhlásila sbírku na pomoc rodině muže, kterého v úterý zastřelil útočník ve Fakultní nemocnici Ostrava (FNO). Muž vlastním tělem chránil svou dvanáctiletou dceru. Zavražděný muž byl jedním ze členů Spolku rodičů při ZŠ Sekaniny. Sbírka je účinná od dnešního dne, lidé mohou přispívat na účet 1012201912/5500.

Sbírkový účet založila i samotná FNO a je určen na podporu rodin obětí a zraněných. V pátek na ní bylo přes 1,4 milionu korun. Transparentní účet na pomoc pozůstalým po obětech střelby zřídila také Vysoká škola báňská-Technická univerzita Ostrava (VŠB-TUO). Studenti a zaměstnanci tam mohou posílat své příspěvky. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy