Foto: Vyštval je Islámský stát, úkryt našli v torzech domů

Čtyřiapadesátiletý Khadr uprchl přes hory, když jeho město obsadila vojska Islámského státu.
Jezídy vyhnal před rokem z domovů strach z radikálů Islámského státu.
...
Za teploty přesahující 50 stupňů Celsia pochodovaly tisíce civilistů dlouhých sedm hodin, aby dosáhly Sýrie.
Snímek je zachycuje na útěku po dnech obléhání z iráckého pohoří Sindžár. Pokud měli štěstí, na cestu dostali láhev vody a sušenky, které jim poskytly humanitární organizace.
Foto: Gabrielle Klein / Lékaři bez hranic
Zahraničí Zahraničí, Lékaři bez hranic
5. 8. 2015 8:37
Od zběsilého útěku iráckých jezídů před islamisty uplynul rok. Řada z nich dodnes přežívá za otřesných podmínek, bez elektřiny i bez oken.

Zakho (Irák) - Od zběsilého útěku iráckých jezídů před ozbrojenci Islámského státu už uplynul rok. Mnozí z nich našli útočiště v kurdských oblastech na severu Iráku.

Několik tisíc lidí muselo přežít zimu v rozestavěných domech u iráckého města Zakho, bez elektřiny i bez oken. Dnes čelí stejným podmínkám, jaké panovaly při jejich příchodu.

Připomeňte si v galerii strastiplný rok jezídů na útěku.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

TOP 09 povede do voleb Pekarová Adamová, schválil výbor

TOP 09 v rámci koalice Spolu s ODS a KDU-ČSL povede do sněmovních voleb předsedkyně strany Markéta Pekarová Adamová, která bude zároveň v čele společné kandidátky v Praze. Výkonný výbor dnes večer schválil kandidáty pro všechny kraje, informovala strana po skončení jednání. Debata se podle informací ČTK vedla zejména o pražské kandidátce, kde členové výboru prohodili kandidáty na třetím a čtvrtém místě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy