Foto: "Džungle" jde k zemi. Migranty u Calais vystřídaly demoliční čety

Foto: "Džungle" jde k zemi. Migranty u Calais vystřídaly demoliční čety
V úterý 25. října začala jeho dlouho plánovaná demolice.
Do tábora přijely demoliční čety...
...
...
Foto: Reuters
Zahraničí Reuters Zahraničí, Reuters
Aktualizováno 25. 10. 2016 16:07
Do "Džungle" dorazily demoliční čety, a to pouhý den poté, co začalo vyklízení neblaze proslulého uprchlického tábora v Calais. Ten podle některých odhadů obývá deset tisíc lidí a na vše musí dohlížet pořádková policie. Běženci jsou přesouváni autobusy do přijímacích středisek, mnozí z nich ale ve Francii vůbec zůstat nechtějí. Akce se proto neobešla bez střetů s policejními složkami.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Biden chce prodloužit smlouvu s Ruskem o kontrole jaderných zbraní, Kreml to vítá

Americký prezident Joe Biden bude usilovat o pětileté prodloužení dohody s Ruskem o kontrole jaderných zbraní Nový START. Napsal to dnes deník The Washington Post (WP) a zprávu později potvrdila i prezidentova mluvčí. Smlouva byla podepsaná v roce 2010 v Praze a její platnost vyprší 5. února.

Antony Blinken, jehož Biden nominoval do funkce šéfa diplomacie, informoval Kongres, že Bidenova administrativa hodlá usilovat o pětileté prodloužení smlouvy. Kreml oznámil, že takové prodloužení uvítá.

Jak napsal WP, o prodloužení klíčového dokumentu, i když méně než o pět let, usilovala v posledních měsících i předchozí administrativa Donalda Trumpa. Nepodařilo se jí to kromě jiného kvůli tomu, že americký zmocněnec pro jadernou problematiku strávil měsíce přesvědčováním Číny, aby se k dohodě připojila. O možnosti zahrnout do prodloužené dohody Čínu se zmínil i generální tajemník NATO Jens Stoltenberg.

Zdroj: ČTK
Další zprávy