Foto: "Džungle" jde k zemi. Migranty u Calais vystřídaly demoliční čety

Foto: "Džungle" jde k zemi. Migranty u Calais vystřídaly demoliční čety
V úterý 25. října začala jeho dlouho plánovaná demolice.
Do tábora přijely demoliční čety...
...
...
Foto: Reuters
Zahraničí Reuters Zahraničí, Reuters
Aktualizováno 25. 10. 2016 16:07
Do "Džungle" dorazily demoliční čety, a to pouhý den poté, co začalo vyklízení neblaze proslulého uprchlického tábora v Calais. Ten podle některých odhadů obývá deset tisíc lidí a na vše musí dohlížet pořádková policie. Běženci jsou přesouváni autobusy do přijímacích středisek, mnozí z nich ale ve Francii vůbec zůstat nechtějí. Akce se proto neobešla bez střetů s policejními složkami.
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Praha o 30 procent zdraží svoz komunálního odpadu

Pražský magistrát zvedne o 30 procent cenu za svoz komunálního odpadu. Zastupitelé hlavního města ve čtvrtek schválili novelizaci vyhlášky, která cenu služby stanovuje. Město by mělo zdražením ročně získat 220 milionů korun navíc, což má významně snížit množství peněz, které musí na systém svozu a likvidace odpadu doplácet. Součástí změny je také zavedení služby svozu bioodpadu, jejíž cena bude proti současnosti o polovinu nižší.

Proti zdražení se postavila opozice. V současnosti domácnosti v metropoli platí za svoz běžného odpadu měsíčně od 86 do 5737 korun, podle četnosti a velikosti kontejneru.

Primátorův náměstek Petr Hlubuček (STAN) uvedl, že cena za svoz se neměnila od roku 2005, kdy vyhláška vstoupila v platnost. Náklady města na svoz komunálního odpadu ročně činí přes 977 milionů korun, na poplatcích vybere 723 milionů. Zbytek dotuje z rozpočtu. Náklady na svoz se navíc podle vedení magistrátu zvyšují. Po zvýšení, které má do rozpočtu města přinést asi 220 milionů korun navíc, by se finanční účast města měla snížit z loňských 26 na tři procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy