Foto: "Džungle" jde k zemi. Migranty u Calais vystřídaly demoliční čety

Foto: Reuters
Zahraničí Reuters Zahraničí, Reuters
Aktualizováno 25. 10. 2016 16:07
Do "Džungle" dorazily demoliční čety, a to pouhý den poté, co začalo vyklízení neblaze proslulého uprchlického tábora v Calais. Ten podle některých odhadů obývá deset tisíc lidí a na vše musí dohlížet pořádková policie. Běženci jsou přesouváni autobusy do přijímacích středisek, mnozí z nich ale ve Francii vůbec zůstat nechtějí. Akce se proto neobešla bez střetů s policejními složkami.
 

Právě se děje

před 52 minutami

Pinturault ovládl slalom ve Val d'Isere a vede celkově SP

Francouzský lyžař Alexis Pinturault suverénně vyhrál slalom na domácím svahu ve Val d'Isere a ujal se vedení v celkovém hodnocení Světového poháru. V nejtechničtější disciplíně se dočkal triumfu po pěti letech, dohromady to bylo jeho 25. vítězství v kariéře. Ve Val d'Isere se osmadvacetiletý Pinturault radoval počtvrté, slalom tu vyhrál už v roce 2012, v letech 2016 a 2017 nenašel přemožitele v obřím slalomu.

Pinturault zajel jako první muž na trati nejrychlejší čas úvodního kola, v součtu obou jízd zvítězil s náskokem téměř půldruhé sekundy před Andrém Myhrerem ze Švédska. Těsně třetí skončil Ital Stefano Gross, za kterým o jedinou setinu zaostal hvězdný Henrik Kristoffersen. Norský vítěz úvodního slalomu v Levi po nepovedeném prvním kole poskočil na čtvrté místo z 27. pozice a udržel se v čele hodnocení disciplíny.

Senzační druhé místo neudržel Američan Luke Winters, který se ve výsledcích po první jízdě zařadil za Pinturaulta s vysokým startovním číslem 40. Nakonec se dočkal premiérových bodů v SP alespoň za 19. místo. Čeští závodníci ve Francii nestartovali.

Zdroj: ČTK
Další zprávy