Foto: Tady končí odysea uprchlíků. Jak to vypadá v Pasově a Salcburku

Plakát  v německém Freilassingu. Kousek od rakouské hranice.
Ve velkých skupinách přijíždějí uprchlíci ve vlacích z Rakouska na nádraží v Pasově. Policisté je drží odděleně od ostatních a později usazují do přistavených autobusů.
Do Pasova a okolí se sjely policejní posily z celého Německa. Tato skupina dostává poslední pokyny před příjezdem vlaku z Rakouska.
Na první nástupiště pasovského nádraží právě dorazili první uprchlíci.
Po dlouhé cestě z Afghánistánu, Sýrie či Iráku, trvající většinou několik týdnů, začíná čekání na odjezd do přijímacího centra pro žadatele o azyl.
Foto: Martin Novák
Martin Novák Martin Novák
19. 9. 2015 14:02
Německo kontroluje přechody z Rakouska. Na dálnicích A3 u Pasova a A8 u Salcburku jsou dlouhé fronty. Uprchlíci přijíždějí ve vlacích nebo prostě jdou pěšky. Z nádraží se stávají provizorní tábory.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

Policie dopadla muže, který v Chomutově ukradl auto i s ročním dítětem

Policie dopadla muže, který ve středu 12. ledna v Chomutově ukradl nastartované auto i s ročním dítětem. Šestačtyřicetiletého muže z Teplicka zadrželi v pátek večer, k činu se přiznal. Obviněn byl ze spáchání tří trestných činů - neoprávněného užívání cizí věci, krádeže a maření výkonu úředního rozhodnutí, řekla krajská policejní mluvčí Alena Bartošová. Vyšetřovatel podal zároveň státnímu zástupci návrh na vzetí obviněného do vazby, rozhodnout by se mělo podle mluvčí v pondělí.

Řidička vozu nechala ve středu své auto nastartované a odvedla starší dítě do školky. "Obviněný muž si dle svého vyjádření všiml u chomutovské školky nastartovaného vozu, chvilku prý vyčkával a poté vůz odcizil. Údajně se chtěl s autem jenom někam odvézt. Dítěte v autě si měl všimnout až po chvíli. Z tohoto důvodu vůz okamžitě odstavil a z místa odešel," doplnila Bartošová.

Policie po oznámení krádeže zorganizovala rozsáhlou pátrací akci. O několik desítek minut později si náhodní svědci nedaleko místa krádeže všimli odstaveného auta s rozsvícenými světly, ve kterém bylo malé dítě, a ihned zavolali policii.

S pátráním po neznámém zloději pomohly kamerové záznamy. Muže podezřelého z krádeže se pak podle Bartošové podařilo zadržet díky výzvě zveřejněné v médiích. "Tento případ, naštěstí bez vážného následku, je zároveň varováním pro řidiče, kteří nechávají svá auta s klíči v zapalování nebo dokonce nastartovaná. Případnému pachateli stačí jen pár sekund k tomu, aby se vozidla zmocnil," dodala policejní mluvčí.

Další zprávy