Moskvu rozduněla vojenská přehlídka. Putin ukázal nejnovější verzi tanků

Moskvu rozduněla vojenská přehlídka. Putin ukázal nejnovější verzi tanků
Ruské letouny Su-25 během přehlídky v Moskvě.
...
Hlavňový raketomet TOS-1A.
Na Rudém náměstí v centru Moskvy se ve středu koná vojenská přehlídka na počest 75. výročí vítězství nad nacistickým Německem.
Foto: Reuters
Zahraničí Reuters ČTK Zahraničí, Reuters, ČTK
24. 6. 2020 10:52
Na Rudém náměstí v centru Moskvy se konala vojenská přehlídka na počest 75. výročí vítězství nad nacistickým Německem. Defilé vyznělo jako ukázka vojenské síly současného Ruska, prezident Vladimir Putin přehlídku z původního termínu přesunul kvůli pandemii koronaviru. Zúčastnilo se jí více než 14 000 vojáků, obdobných akcí po celé zemi se konalo celkem 64 000, uvedla agentura Interfax.
Rusko se pochlubilo nejnovější verzí tanků T-80BVM a T-90M | Video: Reuters
 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

V domově důchodců v Unhošti hořelo, hasiči evakuovali přes 100 lidí

Hasiči v sobotu v podvečer vyjížděli k požáru v areálu domova důchodců v Unhošti na Kladensku. Hořelo v prostorách, kde je kadeřnictví. Hasiči z budovy evakuovali přes 100 lidí - 87 seniorů a 16 zaměstnanců. Nikdo nebyl zraněn, pouze jedné ženě se udělalo nevolno a skončila v péči záchranářů. Po uhašení požáru a odvětrání se klienti i personál mohli do domova vrátit, řekl ČTK mluvčí krajských hasičů Jaroslav Gabriel.

Událost byla hlášena kolem 17:15. Oheň podle mluvčího zcela zachvátil kadeřnictví, které je součástí areálu. "Požár se nerozšířil, ale byly zakouřené chodby. Kvůli tomu byla nutná evakuace," uvedl Gabriel.

Domov je v centru města, kvůli zásahu byla zastavena doprava. Po necelé půlhodině se hasičům podařilo dostat plameny pod kontrolu a po 18:45 oheň zcela uhasili. Ve 20:00 zásah ukončili, na místě zůstali jen vyšetřovatelé. Co bylo příčinou požáru, zatím není známo.

Další zprávy