Foto: Vlak v USA se řítil trojnásobně rychleji, než povolovaly předpisy. Policisté tápou proč

Vyšetřování nehody.
Vlak společnosti Amtrak mířil v pondělí do Oregonu. U města Seattle v americkém státě Washington se ale zřítil z mostu.
Neštěstí si vyžádalo nejméně tři mrtvé. Dalších 72 lidí skončilo v nemocnici. Celkem vlakem cestovalo 78 pasažérů a pět členů posádky, řekla společnost Amtrak.
Vlak poprvé vyjel na nově otevřenou trať, která měla zrychlit spojení ze Seattlu na jih o deset minut. Její modernizace byla součástí projektu v přepočtu za čtyři miliardy korun.
Nejvyšší povolená rychlost na úseku nové železnice je pouhých 48 kilometrů za hodinu.
Foto: Reuters
Zahraničí Zahraničí
19. 12. 2017 12:46
Vlak, který v pondělí vykolejil u Seattlu na západě USA, jel po čerstvě otevřené trati příliš rychle. Místo maximálně povolené rychlosti 48 kilometrů za hodinu se řítil 129 kilometry za hodinu. Federální výbor pro bezpečnost v dopravě (NTSB) ale zároveň upozorňuje, že za neštěstím nemuselo nutně být nedodržení rychlosti. Mimo koleje se ocitlo celkem třináct ze čtrnácti vagonů. Dříve vyšetřovatelé informovali také o tom, že souprava zřejmě narazila do překážky. Oběti jsou nejméně tři, dalších 72 lidí převezli záchranáři do nemocnice.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy