Foto: Věřící si v Římě připomínají ukřižování Ježíše. Papež se tradičně modlil vleže

Papež František při tradiční velikonoční modlitbě.
Na začátek křížové cesty čekali lidé v centru Říma dlouhé hodiny. Procesí vyšlo po deváté hodině večer.
Papež jako obvykle přihlížel z pódia na blízkém Palatinu.
Společně s ním s událost nenechalo ujít 20 tisíc věřících.
Úvodní modlitbu přednesla sestra Eugenie Bonettiová (vpravo). Je předsedkyní sdružení Slaves no more, které bojuje proti obchodu s lidmi. Upozornila například na utrpení migrantek, které jsou nuceny k prostituci. Druhá žena na snímku je Virginia Raggiová, starostka Říma.
Foto: Reuters
ČTK Zahraničí ČTK, Zahraničí
20. 4. 2019 12:30
Papež František u římského Kolosea přihlížel procesí křížové cesty, kterým si věřící každoročně na Velký pátek připomínají události spojené s ukřižováním Ježíše Krista. Symbolickou cestu se čtrnácti zastaveními spolu s ním sledovalo na 20 000 poutníků, kteří si vyslechli i úvodní meditaci řádové sestry Eugenie Bonettiové. Ta mluvila o utrpení migrantek a dalších zranitelných žen, které jsou nuceny k prostituci. V sobotu večer papež ve svatopetrském chrámu povede velikonoční vigilii. Vyvrcholením oslav Velikonoc pak bude nedělní oslava zmrtvýchvstání s papežovým poselstvím Městu a světu (Urbi et orbi).
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Baseballisté Houstonu vyřadili Yankees a jsou ve finále MLB

Baseballisté Houstonu budou podruhé během tří let hrát Světovou sérii. Astros se dostali do finále MLB po výhře nad New York Yankees 4:2 na zápasy. Postupovou výhru trefil homerunem José Altuve.

Světová série začne v Houstonu v úterý a soupeřem vítězů ligy z roku 2017 bude při premiéře ve finále soutěže tým Washington Nationals.

Houston Astros porazili Yankees v sobotním šestém utkání 6:4. V dohrávce poslední deváté směny zajistil domácímu týmu triumf dvoubodovým odpalem za bariéru Altuve. "Nejsme ve Světové sérii díky mně, ale díky celému týmu," řekl nejužitečnější hráč série.

Podobně Astros vyhráli nad Yankees i druhé utkání série, v kterém až v druhé nastavené směně rozhodl homerunem Carlos Correa.

Zdroj: ČTK
Další zprávy