Foto: Věřící si v Římě připomínají ukřižování Ježíše. Papež se tradičně modlil vleže

Papež František při tradiční velikonoční modlitbě.
Na začátek křížové cesty čekali lidé v centru Říma dlouhé hodiny. Procesí vyšlo po deváté hodině večer.
Papež jako obvykle přihlížel z pódia na blízkém Palatinu.
Společně s ním s událost nenechalo ujít 20 tisíc věřících.
Úvodní modlitbu přednesla sestra Eugenie Bonettiová (vpravo). Je předsedkyní sdružení Slaves no more, které bojuje proti obchodu s lidmi. Upozornila například na utrpení migrantek, které jsou nuceny k prostituci. Druhá žena na snímku je Virginia Raggiová, starostka Říma.
Foto: Reuters
ČTK Zahraničí ČTK, Zahraničí
20. 4. 2019 12:30
Papež František u římského Kolosea přihlížel procesí křížové cesty, kterým si věřící každoročně na Velký pátek připomínají události spojené s ukřižováním Ježíše Krista. Symbolickou cestu se čtrnácti zastaveními spolu s ním sledovalo na 20 000 poutníků, kteří si vyslechli i úvodní meditaci řádové sestry Eugenie Bonettiové. Ta mluvila o utrpení migrantek a dalších zranitelných žen, které jsou nuceny k prostituci. V sobotu večer papež ve svatopetrském chrámu povede velikonoční vigilii. Vyvrcholením oslav Velikonoc pak bude nedělní oslava zmrtvýchvstání s papežovým poselstvím Městu a světu (Urbi et orbi).
 

Právě se děje

před 39 minutami

Schick si podle trenéra musí na návrat ještě několik týdnů počkat

Podle trenéra fotbalistů Leverkusenu Petera Bosze je návrat zraněného útočníka Patrika Schicka na hřiště otázkou několika týdnů. Čtyřiadvacetiletý český reprezentant, který nehraje od začátku října, nepřicestoval s Bayerem do Prahy, kde se německý celek utká ve čtvrtečním duelu 2. kola základní skupiny Evropské ligy s českým mistrem Slavií.

Schick v minulém ročníku hostoval z AS Řím v Lipsku. "Rudí býci" ale na něj kvůli ekonomickým dopadům pandemie koronaviru opci neuplatnili. Místo toho po českém hráči sáhl Leverkusen, který ho v září přivedl za více než 700 milionů korun.

V dresu Bayeru stihl Schick odehrát čtyři soutěžní duely, v nichž dal dva góly. Počátkem října si však v bundesligovém duelu se Stuttgartem lehce natrhl zadní stehenní sval a od té doby nehraje.

"Patrik zůstal v Leverkusenu. Trénuje, pracuje na své kondičce. Je to ještě otázka několika týdnů. Včera již s námi již trénoval, ale ještě si musí počkat, než bude moci nastoupit," řekl na dnešní tiskové videokonferenci šestapadesátiletý Nizozemec Bosz.

před 1 hodinou

Výbuch plynu zničil rodinný dům v Tursku u Prahy. Tři lidé jsou zranění

V Tursku u Prahy vybuchl v rodinném domě plyn. Na místě jsou zatím tři zranění, jeden z toho těžce, další středně těžce. Nejméně jeden člověk je zavalený, dům je částečně zdemolován. Hasiči povolali speciální vyhledávácí tým, řekly ČTK mluvčí záchranné služby Petra Effenbergerová a hasičů Vladimíra Kereková.

Záchranáři mají na místě čtyři pozemní posádky, na místo letí také vrtulník. Hasiči na místo povolali speciální vyhledávací tým a sací bagr, který bude pomáhat s odstraňováním trosek domu.

Další zprávy