Foto: Boj o vodu. Venezuelci nemají co pít, nabourávají potrubí a jezdí k potokům

Foto: Boj o vodu. Venezuelci nemají co pít, nabourávají potrubí a jezdí k potokům
Podle odhadů trpí nedostatkem vody poslední dva týdny na 20 milionů Venezuelců.
Nutí je to hledat zdroje, kde se dá. Obcházejí koryta řek a potoků.
To si ale v metropoli Caracasu mohou dovolit jen ti bohatší, kteří mají auto a mohou vyjet za město.
...
Foto: Reuters
sfe sfe
5. 4. 2019 19:34
Nejdříve došly peníze, pak už je ani nebylo za co utrácet. V kdysi bohaté Venezuele chybí jídlo, léky a teď je na řadě i voda. Výpadky elektřiny přerušily na většině území Venezuely rozvod pitné vody. Kohoutky v některých domácnostech ale vyschly už před několika týdny a voda se pro zoufalé Venezuelce stává dalším nedostatkovým zbožím. Miliony obyvatel utekly během posledních několika let do sousedních zemí. Ti, co zůstali, bojují o přežití. "Jsme tak bohatá země. Není fér, že se tohle děje," popsala americkému listu Washington Post Jakeline Moncadaová, matka tří dětí, která už týdny chodí sbírat vodu do koryta potoka nedaleko Caracasu.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Padesátku migrantů vysadili převaděči v Bavorsku poblíž české hranice

Převaděči vysadili na dálnici v Bavorsku poblíž německo-české hranice 56 migrantů. Ponechali je svému osudu při nízkých teplotách a sněžení. Spolková policie podle agentury DPA sdělila, že uprchlíci pocházející ze Sýrie, Somálska a Palestiny, mezi nimi i šest dětí ve věku od dvou do 14 let, si museli vystoupit z nákladního vozu v noci pravděpodobně na parkovišti využívaném pendlery poblíž obce Wernberg-Köblitz.

Skupina musela čekat několik hodin na další převaděče. Někteří uprchlíci bloudili po okolí - po dálnici A6, místní spolkové silnici a obci Wernberg. Část skupiny hledala útočiště v selském dvoře u vesnice Kötschdorf.

Policie, kterou o případu informoval místní občan, migranty zatím umístila do hasičské zbrojnice ve Wernbergu, kde jim bylo poskytnuto jídlo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy