Foto: Boj o vodu. Venezuelci nemají co pít, nabourávají potrubí a jezdí k potokům

Foto: Boj o vodu. Venezuelci nemají co pít, nabourávají potrubí a jezdí k potokům
Podle odhadů trpí nedostatkem vody poslední dva týdny na 20 milionů Venezuelců.
Nutí je to hledat zdroje, kde se dá. Obcházejí koryta řek a potoků.
To si ale v metropoli Caracasu mohou dovolit jen ti bohatší, kteří mají auto a mohou vyjet za město.
...
Foto: Reuters
sfe sfe
5. 4. 2019 19:34
Nejdříve došly peníze, pak už je ani nebylo za co utrácet. V kdysi bohaté Venezuele chybí jídlo, léky a teď je na řadě i voda. Výpadky elektřiny přerušily na většině území Venezuely rozvod pitné vody. Kohoutky v některých domácnostech ale vyschly už před několika týdny a voda se pro zoufalé Venezuelce stává dalším nedostatkovým zbožím. Miliony obyvatel utekly během posledních několika let do sousedních zemí. Ti, co zůstali, bojují o přežití. "Jsme tak bohatá země. Není fér, že se tohle děje," popsala americkému listu Washington Post Jakeline Moncadaová, matka tří dětí, která už týdny chodí sbírat vodu do koryta potoka nedaleko Caracasu.
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Hasiči řeší úhyn ryb v řece Moravě, žádné škodliviny ve vodě neobjevili

Hasiči v sobotu dopoledne vyjeli do Uherského Hradiště kvůli úhynu ryb v řece Moravě. Jde o území od mostu spojujícího Uherské Hradiště se Starým Městem po místní část Štěpnice. V řece se vyskytuje blíže neurčený počet ryb různých velikostí a druhů, sdělil mluvčí hasičů Roman Žemlička. Testy podle něj vyloučily škodliviny ve vodním toku.

"Na místě byl zástupce životního prostředí a státního podniku Povodí Moravy. Na místě byly provedeny testy, které potvrdily normální obsah kyslíku a vyloučily škodliviny ve vodním toku," uvedl Žemlička.

Podobný úhyn ryb, zejména pstruhů, zaměstnal hasiče také na Prostřední Bečvě na Vsetínsku tento pátek. Domnívají se, že důvodem by mohla být zvýšená teplota vody. Výsledky testů budou známy až později.

Zdroj: ČTK
Další zprávy