Foto: Keňa ví, kdo bude vládnout Americe

Foto: Keňa ví, kdo bude vládnout Americe
Ke Keni se váže ještě jedna zajímavost. Pochází odsud rodina stávajícího prezidenta USA, který nyní ve své zemi bojuje o znovuzvolení. Díváte se na vesnici Kogelo, která leží asi 430 kilometrů od keňské metropole Nairobi. Právě odsud pochází část rodinného klanu Obamů.
Na první pohled se obyvatelstvo zmiňované vesnice ničím neliší.
Lidé se tu na cizince mile usmívají, zvlášť, když je fotografuje.
Namísto aut tu stále dost místních dává přednost obyčejnému bicyklu ...
Foto: Reuters
Zahraničí Reuters Dan Poláček Zahraničí, Reuters, Dan Poláček
6. 11. 2012 18:00

Zatímco se zraky celého světa kvůli volbě prezidenta tázavě upírají do USA, v jedné vesnici v Keni už vědí, jak celé napínavé drama Obama vs. Romney dopadne. Podívejte se do místa, kde se před pár lety zrodil "kult osobnosti" amerického prezidenta Baracka Obamy.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Skokani Polášek a Sakala postoupili na SP ve Wisle z kvalifikace

Pouze dvojice českých reprezentantů Viktor Polášek a Filip Sakala uspěla v kvalifikaci na nedělní závod Světového poháru ve skocích na lyžích ve Wisle. Roman Koudelka a Vojtěch Štursa na postup do úvodní individuální soutěže sezony nedosáhli.

Polášek skočil v kvalifikaci 114 metrů a obsadil 38. místo, Sakala zapsal o metr a půl méně a postoupil z 42. příčky. Koudelka, který vstupuje do 14. sezony v SP, doletěl po snížení nájezdu na 101 metrů. Dlouholetou českou jedničku dělily od postupové padesátky na 54. místě necelé dva body. Štursa obsadil s výkonem 104 metrů 61. příčku.

Nejdelší skok kvalifikace 133 metrů předvedl ze sníženého nájezdu Němec Karl Geiger. Obhájce velkého křišťálového glóbu za prvenství v SP Japonec Rjoju Kobajaši postoupil jako čtvrtý.

Sezonu v Polsku zahájí sobotní závod družstev.

Zdroj: ČTK
Další zprávy