Obrazem: Základna pod palbou. Válečné lodě USA vypálily desítky střel Tomahawk na syrský cíl

Letecká základna Šajrát, cíl útoku.
Armáda USA vypálila 59 střel s plochou dráhou letu Tomahawk ze dvou válečných lodí ve východním Středomoří.
Americký útok na syrskou základnu se odehrál v pátek před 4:00 SEČ. Na snímku střely Tomahawk odpalované z torpédoborce USS Porter (DDG 78).
Prezident Trump v proslovu z floridské rezidence Mar-a-Lago potvrdil, že cílený útok na leteckou základnu v Sýrii nařídil.
Řízené střely Tomahawk odpalované z torpédoborce USS Ross (DDG 71).
Foto: Reuters
Reuters Reuters, Obrazová sekce
7. 4. 2017 13:36
Spojené státy v pátek nad ránem vypálily na syrskou základnu Šajrát, která leží asi 20 kilometrů jihovýchodně od města Homs, asi šedesát střel s plochou dráhou letu Tomahawk ze dvou válečných lodí ve východním Středomoří. Podle amerického ministerstva obrany na základně, kterou používá syrská a ruská armáda, zasáhly několik cílů. Včetně startovací dráhy, čerpací stanice i letadel. Americký útok si vyžádal nejméně sedm obětí.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Vítězem festivalu Írán:ci se stal snímek Róná, Azímova matka

Vítězným snímkem festivalu Írán:ci se stal celovečerní film Róná, Azímova matka afghánského režiséra Džamšída Mahmúdího působícího v Íránu. Cenu diváků získal Zámek snů, jehož režisérem je Rezá Mirkarimi, jedna z nejuznávanějších postav soudobé íránské kinematografie. Výsledky pořadatelé oznámili v pražském kině Světozor. Festival představující íránskou celovečerní, dokumentární i krátkou tvorbu se v úterý a ve středu přesouvá do Brna.

Zdroj: ČTK
Další zprávy