Foto: Uprchlíkům v Bělehradě pomáhají lékaři i dobrovolníci

Foto: Uprchlíkům v Bělehradě pomáhají lékaři i dobrovolníci
V srbském Bělehradě v parku v blízkosti autobusového nádraží vznikl improvizovaný tábor uprchlíků z Blízkého východu.
Pak se vracejí ke svým provizorním přístřeškům.
Různobarevných stanů v parku u nádraží jsou snad desítky.
U nich odpočívají často celé rodiny.
Foto: Simone Radačičová
Simone Radačičová Simone Radačičová, Obrazová sekce
6. 9. 2015 8:32
Stanové městečko plné zejména syrských běženců vyrostlo u autobusového nádraží v srbském Bělehradě. Základní pomoc poskytl stát, dobrovolníci i firmy.
 

Právě se děje

před 56 minutami

Vojáci vyslaní do Washingtonu kvůli nepokojům se stáhnou

Americký ministr obrany Mark Esper nařídil stažení vojáků vyslaných do oblasti hlavního města Spojených států kvůli nepokojům. S odvoláním na své zdroje o tom informovala agentura Reuters. Odchod vojska, které do regionu nenáleží posádkou, žádala washingtonská starostka Muriel Bowserová.

Kvůli vyhrocené situaci byli do Washingtonu vysláni vojáci a také gardisté z jiných amerických států, ačkoli hlavní město USA stejně jako všechny americké státy má vlastní národní gardu. "Chceme, aby vojsko a vojáci z jiných států opustili Washington," řekla ve čtvrtek Bowserová.

Pentagon původně vyslal do Washingtonu jako zálohu pro případ nepokojů asi 1600 vojáků, do ulic ale nasazeni nebyli. Část vojáků již oblast opustila a ti zbývající, kterých je asi 900, odejdou nyní. Podle Reuters podepsal Esper rozkaz, aby se vojáci vrátili na domovské základny Fort Bragg v Severní Karolíně a Fort Drum ve státě New York.

Zdroj: ČTK
Další zprávy