Erdoganovi došla trpělivost, zasáhl proti demonstrantům

Erdoganovi došla trpělivost, zasáhl proti demonstrantům
Ráno následovala operace na Taksimském náměstí v Istanbulu.
To nespokojení Turci obsadili už koncem května.
Tentokrát policie nasadila obrněná vozidla...
... vodní děla...
Foto: Reuters
Michal Žák Reuters Michal Žák, Reuters
11. 6. 2013 14:45

Istanbul - Na jedné straně stovky těžkooděnců vybavených vodními děly a granáty se slzným plynem, na druhé demonstranti na barikádách, kameny a zápalné lahve.

Tak to vypadalo na istanbulském Taksimském náměstí, místě, kde koncem května odstartovala vlna protivládních protestů. Policii se nakonec po urputném boji podařilo protestující dav vytlačit.

Podívejte se na fotografie.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Trump zrušil veškeré sankce, které USA uvalily na Turecko kvůli operaci v Sýrii

Americký prezident Donald Trump nařídil zrušit veškeré sankce, které Spojené státy minulý týden uvalily na Turecko kvůli jeho vojenskému vpádu na severovýchod Sýrie. Trump to oznámil na tiskové konferenci s tím, že Turecko informovalo americkou vládu, že v Sýrii ukončí bojové operace a že klid zbraní bude trvalý.

Trump také naznačil, že sankce proti Turecku mohou být opět uvaleny, pokud by se "stalo něco, co by se mu nelíbilo".

Zdroj: ČTK
před 30 minutami

Pohledávky britské Citibank vůči OKD jsou platné, rozhodl soud

Pohledávky za více než deset miliard korun, které za společností OKD přihlásila v roce 2016 britská banka Citibank, jsou oprávněné. Rozhodl o tom Krajský soud v Ostravě. Rozhodnutí zatím není pravomocné. Spor pravděpodobně bude pokračovat u vyšší instance, protože zástupce insolvenčního správce i státní zástupce se odvolají. Rozhodnutí soudu právníci obou stran odmítli komentovat.

Těžební firma OKD se do úpadku dostala v roce 2016. Insolvenční správce Lee Louda tehdy pohledávky Citibank zamítl, a banka se tak nemohla účastnit insolvenčního řízení, jinak by byla největším věřitelem firmy. Citibank zastupuje držitele dluhopisů, které vydala v roce 2014 společnost New World Resources (NWR), jež v té době byla majitelem OKD. Společnost OKD za tyto závazky ručila.

Zdroj: ČTK
Další zprávy