Foto: Do Bílého domu přišli kostlivci i dinosauři. Trumpovi oslavili Halloween

Halloween v Bílém domě.
Americký prezident Donald Trump s manželkou Melanií už třetí rok po sobě přivítali v Bílém domě maskované koledníky, kteří přišli v rámci oslav anglosaského svátku Halloween koledovat o sladkosti.
Sváteční výzdobu, která letos připomínala strašidelný les, vymyslela první dáma spolu s tajemnicí pro organizování akcí v Bílém domě Annou Cristinou Niceta Lloydovou, píše americký server CNN. Loňským tématem byl podzim, před dvěma lety se zase Bílý dům obalil do pavučin.
Prezidentský pár koledníky přivítal na tzv. jižním trávníku už 28. října, tedy tři dny před samotným svátkem. Ten připadá na poslední říjnový den.
Tradici přijímání koledníků v Bílém domě začala v roce 1958 manželka prezidenta Dwighta D. Eisenhowera Mamie Eisenhowerová. Bílý dům tehdy zdobili kostlivci, vyřezávané dýně a svazky sušené kukuřice, připomíná server Business Insider.
Foto: Reuters
Zahraničí Zahraničí
31. 10. 2019 18:32
Americký prezident Donald Trump dodržel přes 60 let starou tradici oslav svátku Halloween v Bílém domě a spolu s první dámou Melanií Trumpovou pozvali stovky dětí na koledu. Ty před vyzdobeným Bílým domem dostaly sladkosti i sušené ovoce. Podívejte se, jak oslavy probíhaly.
 

Právě se děje

Další zprávy