Foto: Pláštěnky i slzný plyn. Hlavní momenty inaugurace nového prezidenta USA Donalda Trumpa

Foto: Pláštěnky i slzný plyn. Hlavní momenty inaugurace nového prezidenta USA Donalda Trumpa
Donald Trump převzal 20. ledna otěže od Baracka Obamy. Před svou inaugurací se s ním a jeho ženou Michelle setkal v Bílém domě.
Nová první dáma Melania Trumpová předala své předchůdkyni tajemný dárek. Podle amerických médií zřejmě něco "od Tiffanyho".
Melania Trumpová si na sebe oblékla blankytně modrý kostýmek. V médiích se hned začala objevovat srovnání s americkou první dámou z počátku 60. let Jackie Kennedyovou.
Michelle a Barack Obamovi vypili na rozloučenou s Trumpovými čaj.
Foto: Reuters
Zahraničí Zahraničí
20. 1. 2017 19:28
Donald Trump se stal 45. prezidentem Spojených států. Během tradiční inaugurační ceremonie ve Washingtonu se nejdřív setkal se svým předchůdcem Barackem Obamou, pak přišel na řadu slavnostní slib a projev, který trval zhruba 16 minut. Trumpovu inauguraci provázely malé protesty, během kterých museli proti demonstrantům zasáhnout policisté se slzným plynem.
 

Právě se děje

před 3 minutami

Aktivisté z Greenpeace promítli na budovu vlády vzkaz pro Babiše

Aktivisté ve vzkazu požadovali, aby Česko přijalo plán na uhlíkovou neutralitu v Evropské unii do roku 2050. Česko plán na razantní snížení emisí odmítá, premiér Andrej Babiš (ANO) před několika dny zopakoval, že ani na nadcházejícím jednání evropských státníků ho nepodpoří.

Z Dvořákova nábřeží promítali na budovu české vlády aktivisté heslo "Chraňte klima, aby tady mohly žít i naše děti! Greenpeace." Projekci prokládali obrazy plamenů. Heslo vycházejí z předvolebního hesla hnutí ANO vybrala organizace záměrně.

"To je celý smysl té uhlíkové neutrality a všech klimatických opatření. Abychom planetu a životní podmínky v aspoň stávající podobě, ideálně i lepší zanechaly i pro naše děti a budoucí generace," vysvětlil aktivista Jana Freidinger.

Další zprávy