Foto: Trosky letadla leží na Sinaji kilometry od sebe, Rusové truchlí

Foto: Trosky letadla leží na Sinaji kilometry od sebe, Rusové truchlí
Airbus A321 se zřítil v sobotu nad Sinajem.
Krátce po startu ve výšce přes 9100 metrů začal stroj prudce klesat a poté letoví dispečeři s posádkou ztratili spojení.
Na palubě bylo 224 lidí.
Charterovým spojem s výjimkou asi čtyř Ukrajinců cestovali z letoviska Šarm aš-Šajch do Petrohradu výhradně Rusové.
Foto: Reuters
Reuters Zahraničí ČTK Reuters, Zahraničí, ČTK
2. 11. 2015 10:25
Rusko truchlí za oběti sobotního leteckého neštěstí nad Sinajem. Na palubě Airbusu A321 bylo celkem 224 lidí, stroj se podle šéfa ruské federální agentury pro leteckou dopravu (Rosaviacija) Alexandra Něradka rozpadl ještě ve vzduchu a ve vysoké výšce kolem 9000 metrů. Trosky jsou tak rozesety na ploše několika kilometrů čtverečních. Příčiny tragédie nejsou známy, byť se k likvidaci letounu přihlásil Islámský stát. Podívejte se na fotografie z místa i z Ruska, kam už dorazily ostatky 144 cestujících.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Slalomové tituly na MS snowboardistů mají Nadyršinová a Karl

Ruská snowboardistka Sofia Nadyršinová získala na mistrovství světa v Rogle po pondělním stříbru v paralelním obřím slalomu titul ve slalomu. Mužům ve Slovinsku kraloval pětatřicetiletý Rakušan Benjamin Karl, jenž získal už pátý titul v kariéře.

Teprve sedmnáctiletá Nadyršinová, která vyhrála už kvalifikaci, dnes v semifinále oplatila pondělní finálovou porážku šampionce v obřím slalomu Selině Jörgové a v závěrečné jízdě o zlato pak porazila i další Němku Ramonu Hofmeisterovou. Jörgová nakonec v paralelním slalomu brala bronz.

Karl vyhrál finálový duel s krajanem Andreasem Prommeggerem o devět setin sekundy. V jízdě o světový titul se spolu utkali už potřetí, oba předchozí souboje ve slalomu i v obřím slalomu v roce 2017 v Sierra Nevadě vyhrál Prommegger. Bronz dnes získal stejně jako v pondělí Rus Andrej Sobolev.

Čeští snowboardisté se ani ve druhém závodu na šampionátu, který kvůli zranění v pondělí musela opustit Ester Ledecká, ve vyřazovacích jízdách nepředstavili. Mladé závodnice Klára Šonková a Adéla Keclíková skončily v kvalifikaci na 38. respektive 40. místě. Adam Počinek a Viktor Brůžek se seřadili na 48. a 49. příčce.

Další zprávy