Foto: Latinská Amerika oslavuje světici Marii. Poutníci k bazilice v Mexico City dorazili na kolenou

Foto: Reuters
Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
13. 12. 2017 19:48
Na sedm milionů věřících v úterý přišlo k bazilice Panny Marie Guadalupské v Mexico City, aby se zúčastnili tradiční pouti. Ta patří k největším v celé Latinské Americe a kromě mexických poutníků se do ní zapojují i lidé z dalších zemí na kontinentu. Letošní pouť však poznamenala tragická dopravní nehoda, při níž zemřelo nejméně 11 lidí.
 

Právě se děje

před 49 minutami

Rusko otestovalo start hyperzvukové střely Cirkon poprvé z vojenského plavidla

Rusko úspěšně vyzkoušelo nejnovější hyperzvukovou střelu Cirkon (Zirkon), která byla poprvé odpálena z vojenského plavidla. Oznámila to dnes agentura TASS s odvoláním na nejmenované vojenské zdroje. Test se odehrál už v minulém měsíci.

Raketa Cirkon dosahuje podle starších výroků prezidenta Vladimira Putina devítinásobku rychlosti zvuku a při doletu až 1000 kilometrů může zasahovat námořní i pozemní cíle.

Zdroj: ČTK
před 59 minutami

Lídrem STAN pro podzimní krajské volby bude v Plzeňském kraji regionální předseda hnutí a současný hejtmanův náměstek pro dopravu Pavel Čížek

O tom, že Čížek povede kandidátku, hovořilo hnutí už loni, ve čtvrtek pozici stvrdil jeho regionální sněm. Řekl to pro ČTK krajský manažer Václav Cinádr.

Zdroj: ČTK
Další zprávy