Foto: Latinská Amerika oslavuje světici Marii. Poutníci k bazilice v Mexico City dorazili na kolenou

Poutníci před bazilikou Panny Marie Guadalupské v mexické metropoli.
Nejméně sedm milionů poutníků se v úterý účastnilo tradiční poutě k bazilice Panny Marie Guadalupské v Mexico City.
Panna Maria Guadalupská je patronkou mexických katolíků a každoroční pouť k bazilice patří k největším v celé Latinské Americe.
Letošní pouť však poznamenala tragická autonehoda. Zemřelo při ní nejméně jedenáct lidí.
Dalších dvanáct poutníků skončilo se zraněními v nemocnici.
Foto: Reuters
Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
13. 12. 2017 19:48
Na sedm milionů věřících v úterý přišlo k bazilice Panny Marie Guadalupské v Mexico City, aby se zúčastnili tradiční pouti. Ta patří k největším v celé Latinské Americe a kromě mexických poutníků se do ní zapojují i lidé z dalších zemí na kontinentu. Letošní pouť však poznamenala tragická dopravní nehoda, při níž zemřelo nejméně 11 lidí.
 

Právě se děje

před 21 minutami

Podle Borise Johnsona stojí Írán za útoky na ropná zařízení v Saúdské Arábii

Teherán z útoku, ke kterým došlo 14. září letošního roku, už dříve obvinil americký prezident Donald Trump. K zodpovědnosti se mezitím přihlásila jemenská skupina šíitských povstalců, kteří jsou podporovaní právě Íránem. 

"Budeme pracovat s našimi americkými a evropskými přáteli, abychom zareagovali způsobem, který by deeskaloval napětí v oblasti (Perského, pozn. red.) zálivu," řekl Johnson novinářům na palubě letadla po cestě na klimatický summit OSN v New Yorku.

Teherán jakékoli zapojení do incidentu odmítá a varuje, že případné odvetné údery ze strany Spojených států nebo Saúdské Arábie vyústí v "totální válku".

před 42 minutami

Trump a Johnson chtějí mít do července 2020 uzavřenou obchodní dohodu

Britský premiér Boris Johnson a americký prezident Donald Trump se dohodli, že do července příštího roku uzavřou obchodní dohodu mezi oběma zeměmi, píše britský deník The Sun. Na složitá jednání by tak měli zhruba jen devět měsíců. Fungovat by dohoda začala až po skončení případného přechodného období po vystoupení Spojeného království v Evropské unie. 

Zdroj: Reuters
Další zprávy