Foto: Musí vydržet i 30 stupňů pod nulou. Takto přežívají zimu bezdomovci na Sibiři

Foto: Musí vydržet i 30 stupňů pod nulou. Takto přežívají zimu bezdomovci na Sibiři
Bezdomovcům v Omsku před dvěma lety pomohl i místní autobusový dopravce, když jim daroval několik vyřazených strojů. V nich mohli bezdomovci spát, když vyhořela ubytovna.
Dny strávené na ulici mohou být drsné, jak dokazuje i příběh Vergunovova kamaráda Alexandra. Tomu jednou zachránil život tím, že ho uhasil. Zapálili ho teenageři.
Jevgenij Korobov využívá tepla od potrubí jinak než ostatní. Spí v podzemní komoře, kterou trubky vyhřívají.
...
Foto: Reuters
Jana Václavíková Reuters dap Jana Václavíková, Reuters, dap
22. 2. 2020 15:10
Teploty, které v noci klesnou až na hranici třiceti stupňů Celsia pod nulou, by mohly pro tisíce lidí bez domova znamenat smrt. Sibiřští bezdomovci však našli způsob, jak zůstat v teple. Někteří z nich přežívají takto na ulici i desítky let.
 

Právě se děje

před 27 minutami

Životní minimum se zvyšuje z 3410 na 3860 Kč měsíčně

Životní minimum se od středy zvyšuje o 13,2 procenta, a to po více než osmi letech. Pro samotného dospělého se měsíční částka zvedá z 3410 na 3860 korun. U dětí a dospělých v rodině se pohybuje nově od 1970 do 3550 korun, roste tak o 230 až 410 korun. Existenční minimum činí 2490 místo dosavadních 2200 korun.

S životním minimem se srovnává příjem žadatelů o dávky. Zjišťuje se tak, zda mají na pomoc od státu nárok. Například přídavek na dítě či porodné je pro rodiny s příjmem pod 2,7násobek minima. Nejnižší uznaná částka pro život se využívá třeba i pro stanovení nezabavitelného minima u dlužníků.

Zdroj: ČTK
Další zprávy