Foto: Musí vydržet i 30 stupňů pod nulou. Takto přežívají zimu bezdomovci na Sibiři

Foto: Musí vydržet i 30 stupňů pod nulou. Takto přežívají zimu bezdomovci na Sibiři
Bezdomovcům v Omsku před dvěma lety pomohl i místní autobusový dopravce, když jim daroval několik vyřazených strojů. V nich mohli bezdomovci spát, když vyhořela ubytovna.
Dny strávené na ulici mohou být drsné, jak dokazuje i příběh Vergunovova kamaráda Alexandra. Tomu jednou zachránil život tím, že ho uhasil. Zapálili ho teenageři.
Jevgenij Korobov využívá tepla od potrubí jinak než ostatní. Spí v podzemní komoře, kterou trubky vyhřívají.
...
Foto: Reuters
Jana Václavíková Reuters dap Jana Václavíková, Reuters, dap
22. 2. 2020 15:10
Teploty, které v noci klesnou až na hranici třiceti stupňů Celsia pod nulou, by mohly pro tisíce lidí bez domova znamenat smrt. Sibiřští bezdomovci však našli způsob, jak zůstat v teple. Někteří z nich přežívají takto na ulici i desítky let.
 

Právě se děje

před 15 minutami

Kouč italských mistrů světa Lippi ukončil kariéru

Strůjce italského triumfu na fotbalovém mistrovství světa v roce 2006 Marcello Lippi ukončil trenérskou kariéru. Naposledy vedl do loňského listopadu reprezentaci Číny, ale další angažmá už hledat nebude. Jinou práci ve fotbalovém prostředí nicméně dvaasedmdesátiletý uznávaný kouč nevyloučil.

"Co se týče trenérského řemesla, tak s tím je definitivně konec. Skutečně," řekl Lippi pro RadioSportiva. "Stačilo to. Možná bych mohl být užitečný v jiné funkci, uvidíme. Do jara ale nic," dodal kouč, který s Italy slavil zlato před 14 lety na MS v Německu.

Lippi do roku 2010 působil výhradně v rodné Itálii. S Juventusem získal pětkrát domácí titul a vyhrál i Ligu mistrů. Po odchodu do Číny ovládl tamní soutěž s klubem Kuang-čou a následně neodolal lukrativní nabídce převzít čínský národní tým. Druhé angažmá u něj však ukončil už po čtyřech soutěžních zápasech.

před 21 minutami

Právní výbor Senátu doporučil Barrettovou do Nejvyššího soudu USA

Právní výbor amerického Senátu dnes podle očekávání doporučil soudkyni Amy Conyovou Barrettovou do nedávno uvolněné pozice v Nejvyšším soudu USA. Hlasování bojkotovali opoziční demokraté, kteří hlasitě protestují proti neobvykle rychlé snaze vládních republikánů dosadit Barrettovou do funkce ještě před prezidentskými volbami, do nichž zbývají méně než dva týdny.

Poslední slovo ke jmenování soudkyně vysloví plénum Senátu již v pondělí a s největší pravděpodobností ji jako členku nejvyšší americké soudní instance potvrdí, napsala agentura AP.

Barrettovou do funkce nominoval republikánský prezident Donald Trump krátce poté, co v polovině září zemřela soudkyně Ruth Baderová Ginsburgová. Ta patřila k liberálnímu křídlu soudu, zatímco Barrettová v případě svého potvrzení do funkce posílí konzervativní většinu v tribunálu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy