Foto: Pestrobarevné slavnosti masajů. Na tradičním rituálu se z chlapců stávají muži

Foto: Pestrobarevné slavnosti masajů. Na tradičním rituálu se z chlapců stávají muži
Iniciační rituál se koná jen velmi vzácně - jednou za 15 let. V provincii Kijiado v Keni se uskutečnil letos v létě. Masajský chlapec na snímku provází obřad hrou na zvířecí roh.
Ceremonie je začátkem dospělého života masajských chlapců. Pokud budou žít dostatečně dlouho, mohou dospět až ke statusu respektovaných stařešinů.
Srpnové slavnosti se účastnilo tisíc masajů.
...
Foto: Reuters
Reuters Zahraničí Dan Poláček Reuters, Zahraničí, Dan Poláček
2. 9. 2018 19:09
Rituál, který je důležitým okamžikem v životě masajských mužů, se koná jen jednou za 15 let. Příslušníci kmene, kteří žijí v Tanzanii a Keni, dostanou právo oženit se a mít děti. Podívejte se, jak rituál vypadá.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Zprostředkovatelé ubytování typu Airbnb mají s úřady sdílet údaje o smlouvách

Zprostředkovatelé turistického ubytování v soukromí formou digitálních platforem typu Airbnb zřejmě budou povinni sdílet s českými úřady informace o uzavřených smlouvách. Předpokládá to novela zákona o podmínkách podnikání v cestovním ruchu, který ve středu zrychleně ve stavu legislativní nouze schválila Sněmovna. Nová povinnost by mohla podle ministerstva pro místní rozvoj pomoci při trasování lidí, kteří přišli do styku s člověkem nakaženým novým typem koronaviru.

Projednání zákona ve stavu legislativní nouze zpochybňovali politici ODS. "Airbnb je vyřešeno na několik let," podotkl Marek Benda v souvislosti s nynějším zákazem vstupu cizinců do Česka. Podle předsedy poslanců ODS Zbyňka Stanjury by byl návrh i v obvyklém schvalovacím režimu přijat dřív, než do Česka dorazí první turisté.

Ministryně Klára Dostálová (ANO) dala zákon do souvislosti s chytrou karanténou. Projekt má díky údajům z mobilních telefonů či platebních karet pomáhat odhalit, koho mohli nakazit lidé trpící nemocí covid-19.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

LFA nabízí fotbalovým klubům předčasné vyplacení části financí

Ligová fotbalová asociace nabídla pomoc účastníkům první a druhé ligy, jimž pandemie nového typu koronaviru způsobila finanční problémy. Jednotlivé kluby budou moci v předstihu získat část květnové splátky peněz, které od LFA dostávají.

"Ligový výbor odsouhlasil možnost podpory členských klubů LFA, které se dostaly v důsledku aktuální situace do finančních potíží. Nabídne jim možnost předčasné úhrady části květnové splátky odměny hrazené klubům ze strany LFA," uvedl v tiskové zprávě předseda LFA Dušan Svoboda. Ligový výbor schválil pomoc klubům na dnešním jednání jednomyslně.

LFA vyplácí jednotlivým účastníkům první a druhé ligy, které řídí, podíl z prodeje televizních a marketingových práv a také ze sponzorských příspěvků. Kluby získávají finance v pěti ročních splátkách a právě jedna z nich měla přijít na řadu v květnu.

Další zprávy