Nejmocnější žena Evropy slaví 65. narozeniny. Jak šel čas s kancléřkou Merkelovou

Nejmocnější žena Evropy slaví 65. narozeniny. Jak šel čas s kancléřkou Merkelovou
Tady to všechno začalo. Duben 2000 a Angela Merkelová se poprvé staví do čela Křesťanskodemokratické unie Německa (CDU).
Politička kdysi přezdívaná "Kohlovo děvče" stoupala na stranickém žebříčku už od začátku 90. let a na podzim 1998 se vyšvihla do pozice generální tajemnice strany.
Zvolena její předsedkyní pak byla v Essenu v německé spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko. Ve funkci nahradila Wolfganga Schaeubleho, který v únoru odstoupil. Stala se první ženou v čele CDU, později i první ženou v čele spolkové vlády.
Budoucí německé kancléřce a jedné z nejvýraznějších světových političek v té době bylo 45 let.
Foto: ČTK
Kateřina Vítková ČTK Reuters Kateřina Vítková, ČTK, Reuters
Aktualizováno 17. 7. 2019 14:24
Angela Merkelová slaví 65. narozeniny. V posledních týdnech se spekuluje o jejím zdraví, když se u ní na veřejnosti opakovaně projevily záchvaty třesu. Kancléřka, která stojí v čele Německa už 14 let, tvrdí, že jde o projevy nadměrného stresu. Na podzim minulého roku oznámila, že už nechce kandidovat na předsedkyni své strany, Křesťanskodemokratické unie (CDU). Její nástupkyní v předsednictví strany bude Annegret Krampová-Karrenbauerová, která nyní povede ministerstvo obrany po Ursule von der Leyenové. Podívejte se, jak šel čas s dlouhodobě nejpopulárnější německou političkou a patrně nejmocnější ženou světa.
 

Právě se děje

Další zprávy