Nejmocnější žena Evropy slaví 65. narozeniny. Jak šel čas s kancléřkou Merkelovou

Foto: ČTK
Kateřina Vítková ČTK Reuters Kateřina Vítková, ČTK, Reuters
Aktualizováno 17. 7. 2019 14:24
Angela Merkelová slaví 65. narozeniny. V posledních týdnech se spekuluje o jejím zdraví, když se u ní na veřejnosti opakovaně projevily záchvaty třesu. Kancléřka, která stojí v čele Německa už 14 let, tvrdí, že jde o projevy nadměrného stresu. Na podzim minulého roku oznámila, že už nechce kandidovat na předsedkyni své strany, Křesťanskodemokratické unie (CDU). Její nástupkyní v předsednictví strany bude Annegret Krampová-Karrenbauerová, která nyní povede ministerstvo obrany po Ursule von der Leyenové. Podívejte se, jak šel čas s dlouhodobě nejpopulárnější německou političkou a patrně nejmocnější ženou světa.
 

Právě se děje

před 4 hodinami

FBI považuje střelbu na floridské armádní základně za teroristický čin, útočník jednal sám

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) pracuje s předpokladem, že páteční střelba na armádní základně na Floridě byla teroristickým činem. Vyšetřovatelka FBI to oznámila na tiskové konferenci. Její úřad se rovněž domnívá, že saúdskoarabský vojenský student jednal sám, když v areálu v Pensacole zabil tři lidi.

Pachatel, který se na základně účastnil výcviku, začal střílet v jedné z místních učeben. Podle agentky FBI Rachel Rojasové 21letý příslušník saúdskoarabského letectva Muhammad Šamrání použil legálně zakoupenou pistoli. Zasahovali proti němu policisté i vojáci a nakonec se jim podařilo ho zlikvidovat. Kromě tří mrtvých si útok vyžádal také osm zraněných. Motivy činu jsou zatím neznámé.

Zdroj: ČTK
Další zprávy