Foto: Znělo to nejdřív jako ohňostroj, pak přišel šok. Útočník v Las Vegas bezhlavě pálil do lidí

Foto: Znělo to nejdřív jako ohňostroj, pak přišel šok. Útočník v Las Vegas bezhlavě pálil do lidí
Účastníci countryového festivalu Route 91 Harvest prchají poté, co útočník zahájil střelbu z nedalekého hotelu Mandalay Bay.
V chaotickém útěku po nich zůstávaly na zemi kusy oblečení a bot.
Svědkové útoku mluví o šoku a hororu.
Lidé si i přesto vzájemně pomáhali.
Foto: Profimedia.cz
Zahraničí Zahraničí
Aktualizováno 2. 10. 2017 14:38
Nejméně 50 mrtvých a více než 400 zraněných si v noci na pondělí vyžádala střelba v Las Vegas. Informoval o tom tamní šerif Joseph Lombardo. Střelcem byl místní občan, čtyřiašedesátiletý Stephen Paddock. Zatím není jasné, proč na účastníky countryového koncertu z nedalekého hotelu Mandalay Bay střílel. Policie útočníka našla ve 32. podlaží hotelové budovy, odkud mířil na své oběti. Těsně před tím se sám zastřelil. Podle šerifa vypálil stovky výstřelů.
 

Právě se děje

před 19 minutami

Světové atletice vládnou trojskokanka Rojasová a tyčkař Duplantis

Nejlepšími světovými atlety roku 2020 se stali halová světová rekordmanka v trojskoku Yulimar Rojasová a světový rekordman ve skoku o tyči Armand Duplantis. Oba v tradiční anketě Světové atletiky triumfovali poprvé.

Pětadvacetiletá Venezuelanka Rojasová v únoru v Madridu posunula halový rekord na 15,43 metru, skočila tehdy o sedm centimetrů víc než Ruska Taťjana Lebeděvová v roce 2004. Na trůnu vystřídala americkou překážkářku Dalilah Muhammadovou a navázala na úspěch jiné trojskokanky Caterine Ibargüenové, která byla nejlepší světovou atletkou roku 2018.

Jednadvacetiletý Duplantis se stal nejmladším mužským vítězem této ankety, která se vyhlašuje od roku 1988. Švédský skokan v hale dvakrát posunul světový rekord až na 618 centimetrů. Venku pak překonal 615 cm a sebral Sergeji Bubkovi nejlepší výkon pod širým nebem. Vyhrál všech šestnáct závodů, do kterých letos nastoupil. V hlavní kategorii triumfoval dva roky po ocenění pro vycházející hvězdu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy