Foto: Znělo to nejdřív jako ohňostroj, pak přišel šok. Útočník v Las Vegas bezhlavě pálil do lidí

Foto: Znělo to nejdřív jako ohňostroj, pak přišel šok. Útočník v Las Vegas bezhlavě pálil do lidí
Účastníci countryového festivalu Route 91 Harvest prchají poté, co útočník zahájil střelbu z nedalekého hotelu Mandalay Bay.
V chaotickém útěku po nich zůstávaly na zemi kusy oblečení a bot.
Svědkové útoku mluví o šoku a hororu.
Lidé si i přesto vzájemně pomáhali.
Foto: Profimedia.cz
Zahraničí Zahraničí
Aktualizováno 2. 10. 2017 14:38
Nejméně 50 mrtvých a více než 400 zraněných si v noci na pondělí vyžádala střelba v Las Vegas. Informoval o tom tamní šerif Joseph Lombardo. Střelcem byl místní občan, čtyřiašedesátiletý Stephen Paddock. Zatím není jasné, proč na účastníky countryového koncertu z nedalekého hotelu Mandalay Bay střílel. Policie útočníka našla ve 32. podlaží hotelové budovy, odkud mířil na své oběti. Těsně před tím se sám zastřelil. Podle šerifa vypálil stovky výstřelů.
 

Právě se děje

před 57 minutami

Senátní komise podpořila změny pravidel voleb do sněmovny

Senátní ústavní komise podpořila doplnění pravidel pro volby do sněmovny, které si vyžádal zásah Ústavního soudu. Předseda komise Zdeněk Hraba (STAN) označil novelu za kompromisní. Část senátorů by ale do předlohy ráda vložila korespondenční formu hlasování pro Čechy žijící v zahraničí. Horní komora bude o volební novele rozhodovat koncem dubna.

"Nová volební úprava není dokonalá, ale pořád je lepší než to, co jsme tu měli a co bylo označeno Ústavním soudem za protiústavní," uvedl Hraba. Podotkl, že novela zmírňuje nerovnosti mezi stranami s vyšším a nižším ziskem hlasů voličů. "Vnímám to jako kompromis vyjednaný napříč politickým spektrem," dodal Hraba. Také předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) označil sněmovní verzi novely za úspěch a výsledek dohod mezi sněmovnou a Senátem.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Nejvyšší soud potvrdil 30 let vězení za dvojnásobnou vraždu v Břeclavi

Nejvyšší soud potvrdil třicetiletý trest vězení pro , jenž se podle pravomocného verdiktu dopustil dvojnásobné vraždy v Břeclavi. Rozhodnutí padlo bez veřejného jednání. Dovolání bylo odmítnuto, řekla bez dalších podrobností Miroslava Klusová, mluvčí Krajského soudu v Brně, který se případem zabýval jako první instance.

Štaubert podle pravomocného verdiktu vraždil v rodinném domě v Břeclavi předloni v noci na 6. srpna, když přišel do domu krást. S oběťmi, devětaosmdesátiletým mužem a čtyřiačtyřicetiletou ženou, se krátce před tím znal. Senior se vzbudil, Štaubert na něj vzápětí zaútočil. Zasadil mu desítky bodných a sečných ran, stejně jako později ženě, která v domě také žila. Štaubert se nejspíš bál, že ho pozná. Oběti zemřely na místě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy